Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

05.12.2020 21:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Sot është zhvilluar derbi i madh i këtij sezonin në Bundesligën gjermane ndërmjet liderit të tabelës, Bayern Munichut dhe ndjekësit të tij, RB Leipzigut, përcjell KosovaPress.

Ashtu siç edhe pritej, në “Allianz Arena” u zhvillua një ndeshje spektakolare ku u realizuan gjashtë gola, por që për fat të keq nuk pati fitues nga ky ballafaqim i zjarrtë.

Nkunku kaloi Leipzigun në epërsi në minutën e 19’, Bayerni e barazoi rezultatin në minutën e 30’ me golin e realizuar nga Musiala, ndërsa kaloi në avantazh pas katër minutave përmes golit te Thomas Muller. Mysafirët reaguan pas vetëm dy minutash dhe e rikthyen barazpeshën me golin e Kluivert (36).

Me të filluar pjesa e dytë (48’), Frosberg i kalo sërisht mysafirët në epërsi, por por ishte sërish Thmas Muller ai i cili nuk lejoi qe Bayerni të pësonte humbje duke barazuar shifrat në minutën e 75’ të ndeshjes.

Me këtë rezultat nuk ndryshon kreu i tabelës ku Bayerni kryeson me 23 pikë, i ndjekur nga Leipzigu me 21 sosh.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

UEFA kërkon me çdo kusht dënime

UEFA kërkon me çdo kusht dënime

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Ofertat më atraktive janë #ConadKosova🥰

Ofertat më atraktive janë #ConadKosova🥰

Interi u kërkon tifozëve të festojnë duke respektuar rregullat anti-Covid

Interi u kërkon tifozëve të festojnë duke respektuar rregullat anti-Covid

Policia ndërhyn në aktivitetin e PSD-së

Policia ndërhyn në aktivitetin e PSD-së