Man City-PSG, çfarë thonë trajnerët para ndeshjes së kthimit

04.05.2021 17:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Man City-PSG, çfarë thonë trajnerët para ndeshjes së kthimit

Manchester City – Paris Saint-Germain është ndeshja e dytë gjysmëfinale në Champions League.

Ndeshja e parë para një javë e zhvilluar në Paris përfundoi 1:2 për “Citizens”, të cilët kanë avantazh pasi e luajnë ndeshjen kthyese në shtëpi.

Para duelit, kanë folur të dy trajnerët e skuadrave. Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola tha se duhet të mbrohen dhe të jenë të durueshëm pasi nuk e di se çfarë do të bëjnë kundërshtarët.

“Ekzistojnë të njëjtat rreziqe si ndeshja e parë. Parisi mund të ndryshojë formën e tyre, menaxheri i tyre është i zgjuar. Nuk e di se çfarë do të bëjnë. Dëshira për të arritur në finale është normale, nuk kemi qenë kurrë më parë këtu. Ne duhet të përqendrohemi te vetja për të lexuar lojën, të qëndrojmë së bashku në momentet e këqija, të vuajmë së bashku. Ne do të përpiqemi ta imponojmë lojën tonë sa më shumë që të jetë e mundur. Ne duhet të mbrohemi mirë, të jemi të durueshëm dhe të përpiqemi të shënojmë gola” – u shpreh Guardiola.Në anën tjetër, Pochettino tha se besojnë në kualifikim edhe pse janë nën presion të vogël.

“Në futboll duhet të besosh. Ne do të përpiqemi të fitojmë dhe të shënojmë gola. Sigurisht që jemi nën një presion të vogël, por në futboll duhet të provosh” – tha Pochettino.Ndeshja nis nga ora 21:00. Në duelin tjetër gjysmëfinal përballen Chelsea dhe Real Madridi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


ZYRTARE: Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

ZYRTARE: Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

Jennifer Lopez nënshkruan me Netflix për filmin “Atlas”

Jennifer Lopez nënshkruan me Netflix për filmin “Atlas”

4 miliardë euro humbje për 24 orë, reagon “Coca-Cola”: Të gjithë kanë të drejtë të pinë çfarë duan

4 miliardë euro humbje për 24 orë, reagon “Coca-Cola”: Të gjithë kanë të drejtë të pinë çfarë duan

Publikohet kalendari e Premierligës për edicionin 2021/22

Publikohet kalendari e Premierligës për edicionin 2021/22

Tre shtetas të Serbisë hyjnë ilegalisht në Kosovë, arrestohen nga policia

Tre shtetas të Serbisë hyjnë ilegalisht në Kosovë, arrestohen nga policia

Pavard zbulon se ishte pa ndjenja për 15 sekonda ndaj Gjermanisë

Pavard zbulon se ishte pa ndjenja për 15 sekonda ndaj Gjermanisë

Ministrja Haxhiu raporton para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane

Ministrja Haxhiu raporton para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane

Ronaldo arrin rekord historik, bëhet top golashënuesi më i mirë i Kampionatit Evropian

Ronaldo arrin rekord historik, bëhet top golashënuesi më i mirë i Kampionatit Evropian

FFK nuk e shkarkon Eroll Salihun, vazhdon punën me Agim Ademin

FFK nuk e shkarkon Eroll Salihun, vazhdon punën me Agim Ademin

Short i pafat për Prishtinën, ja kundërshtari i parë në kualifikimet për LK

Short i pafat për Prishtinën, ja kundërshtari i parë në kualifikimet për LK

Eriksen: Ndihem mirë, faleminderit për të gjitha mesazhet e mira

Eriksen: Ndihem mirë, faleminderit për të gjitha mesazhet e mira

Allegri mbështet Juventusin për transferimin e yllit të Bayernit

Allegri mbështet Juventusin për transferimin e yllit të Bayernit

Lulzim Basha rizgjidhet kryetar i PD-së

Lulzim Basha rizgjidhet kryetar i PD-së

Kjo grua nga Ferizaj është zhdukur, nëse dini diçka për të lajmërojeni policinë

Kjo grua nga Ferizaj është zhdukur, nëse dini diçka për të lajmërojeni policinë

Ancelotti dëshiron transferimin e Werner

Ancelotti dëshiron transferimin e Werner

Danimarka u kërcënua me humbje në tavolinë, nëse s’do të kthehej në fushë pas kolapsit të Eriksenit

Danimarka u kërcënua me humbje në tavolinë, nëse s’do të kthehej në fushë pas kolapsit të Eriksenit