Madhështore, Drita barazon me gjigantin holandez Feyenoord në Ligën e Konferencës

22.07.2021 23:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Madhështore, Drita barazon me gjigantin holandez Feyenoord në Ligën e Konferencës

Drita ka luajtur baras 0-0 me gjigantin holandez Feyenoordin në ndeshjen e parë të raundit të dytë në Ligën e Konferencës.

Drita ka qenë nikoqire e Feyenoordit në kuadër të Ligës së Konferencës në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Trajneri Ardian Nuhiu e kishte përgatitur shumë mirë ndeshje, me një mbrojtje të ngjeshur dhe të disiplinuar, ndërsa tentonin në kundërsulme.

Rastin më të mirë për gjilanasit dhe të vetmin në pjesën e parë e kishte Marko Simonovski, por nuk maqedonasi nuk gjuajti në portë.

Në anën tjetër Feyenoordi kishte dy raste me Naoufal Bannis, por pa rrezik të madh.

Portieri Faton Maloku ishte shumë i sigurt, sidomos në dalje, duke mos lejuar rrezik.

Tyrell Malacia ishte i pari që provoi në pjesën e dytë, por gjuajtja e tij nga distanca u ndal nga Maloku.

Rastin më të mirë në ndeshje e kishte Feyenoord në minutën e 72-të, kur një pasim nga Marcus Pedersen përfundon te Guus TIl dhe Luis Sinsiterra që futen me shpejtësi në zonë, por goditja e këtij të fundit shkoi jashtë nga pesë metra.

Në minutën e pestë të kohës shtesë Antonucci goditi shtyllë, duke konfirmuar atë që Drita e meritoi barazimin.

Pas një jave zhvillohet ndeshja kthyese. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Planet e Prishtinës për të pushtuar veriun e Kosovës do të dështojnë”, thotë Petkoviq

“Planet e Prishtinës për të pushtuar veriun e Kosovës do të dështojnë”, thotë Petkoviq

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

“Është momenti i fundit që Vitia të deklarohet se a do të jetë ministër i të gjithëve”

“Është momenti i fundit që Vitia të deklarohet se a do të jetë ministër i të gjithëve”

Mbi 670 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet regjionale, 44 prej tyre në kujdes intensiv

Mbi 670 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet regjionale, 44 prej tyre në kujdes intensiv

Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste