Luta e Shpresa marrin mbështetje të jashtëzakonshme nga gratë e Lladovës

14.10.2021 14:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Luta e Shpresa marrin mbështetje të jashtëzakonshme nga gratë e Lladovës

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri dhe kandidatja për Asamble Komunale nga radhët e LDK-së, Shpresa Kurteshi – Emini, kanë marrë mbështetje të madhe nga gratë e fshatit Lladovë, për zgjedhjet e 17 tetorit.

Takimin e ka hapur kryetari i nëndegës, Florim Ajeti, i cili tha se mbështetja e sotme për Hazirin e Kurteshi – Eminin, është dëshmia e madhe se fitorja do të bëhet historike më 17 tetor.

Kandidatja Shpresa Kurteshi Emini, e cila gjatë mandatit të kaluar ishte kryesuese e Kuvendit Komunal, tha se banorët e fshatit Lladovë sot po i gëzojnë investimet e mëdha të qeverisjes Haziri si rrugët, trotuarin, ndriçimin publik, terrenin sportiv në shkollë, sikurse edhe subvencionet për secilën familje bujqësore.

“Si komunë kemi qenë shumë bashkëpunues me Këshillin e fshatit, sigurisht qe do të vazhdojmë tutje, nga i cili kemi marrë kërkesë për ri-funksionalizimin e ujësjellësit (për të cilin është duke u punuar), rregullimin Parkut për fëmijët e fshatit, rregullimin e parkingut të varrezave të fshatit si dhe një urë brenda në fshat etj., për të cilat, në mandatin e radhës do të angazhohemi fuqishëm t’i realizojmë një për një”, tha Kurteshi Emini.

Këtë takim e ka mbështetur edhe ish-deputetja Lirije Kajtazi, kryetare e Forumit të Gruas së LDK-së në nivel qendror, duke thënë se është falënderuese ndaj Lladovës për besimin e plotë ndaj LDK-së në vazhdimësi.

#LDKGjilan #LDK160

(Takimi është organizuar në formatin 20 persona në ambient të mbyllur, sipas rregullave kundër përhapjes së COVID-19)

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryeministri Kurti u takua në Bruksel me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen

Kryeministri Kurti u takua në Bruksel me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen

Elon Musk mbështet taksën që shumë nga bashkëmoshatarët e tij miliarderë e përçmojnë

Elon Musk mbështet taksën që shumë nga bashkëmoshatarët e tij miliarderë e përçmojnë

Lahu: Vitia nuk do të jetë pjesë e Asamblesë në Prishtinë

Lahu: Vitia nuk do të jetë pjesë e Asamblesë në Prishtinë

Qeveria dërgon komunikatë tjetër nga ajo  e BE-së, ani pse ishte e përbashkët

Qeveria dërgon komunikatë tjetër nga ajo e BE-së, ani pse ishte e përbashkët

Komunikatë e përbashkët: Të gjitha marrëveshjet e kaluara duhet të respektohen dhe të zbatohen plotësisht

Komunikatë e përbashkët: Të gjitha marrëveshjet e kaluara duhet të respektohen dhe të zbatohen plotësisht

Boiken Abazi për Borrellin: Po shtynë përshpejtimin e një konflikti më të gjerë në rajon

Boiken Abazi për Borrellin: Po shtynë përshpejtimin e një konflikti më të gjerë në rajon

Boiken Abazi për Borrellin: Po shtynë përshpejtimin e një konflikti më të gjerë në rajon

Boiken Abazi për Borrellin: Po shtynë përshpejtimin e një konflikti më të gjerë në rajon

Mushkolaj për paraqitjen e asambleistët me flamuj: VV-ja iu paska kthy kësaj fores së lodhtë me flamuj kuq e zi

Mushkolaj për paraqitjen e asambleistët me flamuj: VV-ja iu paska kthy kësaj fores së lodhtë me flamuj kuq e zi

Vuçiq: Kosova nuk e dëshiron vazhdimin e dialogut

Vuçiq: Kosova nuk e dëshiron vazhdimin e dialogut

Borrell ndihet i “ngacmuar” nga Kurti: Nuk jam këtu për t’i shërbyer asnjë politikani

Borrell ndihet i “ngacmuar” nga Kurti: Nuk jam këtu për t’i shërbyer asnjë politikani

Varhelyi kërkon përshpejtimin e dialogut për përfitim nga plani i investimeve ekonomike

Varhelyi kërkon përshpejtimin e dialogut për përfitim nga plani i investimeve ekonomike

Detyra në Bruksel, Agron Bajrami në pritje për t’u bërë ambasador

Detyra në Bruksel, Agron Bajrami në pritje për t’u bërë ambasador

Kosova në CEFTA – sfidat drejt përfaqësimit të plotë

Kosova në CEFTA – sfidat drejt përfaqësimit të plotë

4 mijë e 19 vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

4 mijë e 19 vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

Borrell-Kurtit: Nuk jemi këtu për t’i kryer punët e juaja

Borrell-Kurtit: Nuk jemi këtu për t’i kryer punët e juaja

Votohen amandamentet për Projektligjin për odat e arkitektëve dhe inxhinierëve në fushën e ndërtimit

Votohen amandamentet për Projektligjin për odat e arkitektëve dhe inxhinierëve në fushën e ndërtimit