Loriana Kuka: Fitimi i një mdealje në Olimpiadë është synimi më i madh i karrierës time

28.07.2021 15:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Loriana Kuka: Fitimi i një mdealje në Olimpiadë është synimi më i madh i karrierës time

Loriana Kuka ka folur para sfidës së nesërme.

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka mund t’i sjellë një medalje tjetër Kosovës në kuadër të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”.

Ditë më parë, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fituan medalje të arta në kuadër të kategorive -48 dhe -57 kg më herët.

Kuka do të nis nesër duelet në orën 4:00 të mëngjesit në kohën tonë lokale. Ajo duke folur në një intervistë për Komitetin Olimpik të Kosovës u shpreh optimiste.

“Po ndihem mirë dhe po besoj në punën tonë kështu që jam shumë e qetë në këtë aspekt”, tha ai.

“Për mua ka qenë gjithmonë një ëndërr për të garuar në Lojërat Olimpike dhe shpresoj të rikthehem më një medalje ashtu siç ka dëshirë çdo sportist”, tha Kuka.

“Fitimi i medaljes është synimi më i madh i karrierës time dhe shpresoj që në Japoni ta arrij këtë gjë. Shpresoj që çdo gjë do të shkojë mirë dhe do të përfundojë mirë”, përfundoi Loriana Kuka.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Inter dëshiron t’i mbajë Brozovicin dhe Barellan në ekip

Inter dëshiron t’i mbajë Brozovicin dhe Barellan në ekip

I madhi Vedat Muriqi shënon, Kosova 1:1 Greqia

I madhi Vedat Muriqi shënon, Kosova 1:1 Greqia