Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

13.05.2021 10:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, e ka dërguar trofeun e Kupës së Kosovës në një xhami në Podujevë gjatë faljes së Fitër Bajramit, një ditë pasi e mundi Dukagjinin në finalen e sivjetshme.

Llapi e fitoi Kupën e Kosovës për herë të parë në historinë e klubit të mërkurën, pas triumfit dramatik me penallti në Fadil Vokrri në Prishtinë.

Triumfi i klubit nga Podujeva në këtë garë ishte shumë më i rëndësishëm se thjesht trofeu shtetëror, pasi Llapi e fitoi mundësinë e parë ndonjëherë për të marrë pjesë në kualifikime për një garë evropiane.

Skuadra e Batatinës do të luajë në kualifikime të Ligën e Konferencës së Evropës – garën më të re të UEFA-s për klube dhe të treten për nga rëndësia pas Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës – në përpjekje për t’u bërë skuadra e parë kosovare që siguron pjesëmarrjen në një garë evropiane.

Bosi i Llapit Batatina e dërgoi trofeun shtetëror në xhaminë “Dëshmorët e Kombit”, në Podujevë, në mesin e besimtarëve myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Kjo ishte vetëm vazhdimësia e festës së madhe të Llapit që nisi mbrëmë vonë.

Llapi do t’i zhvillojë edhe dy ndeshje në Superligë këtë sezon, para se t’i nisë përgatitjet për kualifikime.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjobitet zyrtari policor që tejkaloi në vijë të plotë në magjistralen Ferizaj-Gjilan

Gjobitet zyrtari policor që tejkaloi në vijë të plotë në magjistralen Ferizaj-Gjilan

A është normale të transmetohet seriali “Çka ka shpija” në RTK? Kështu përgjigjet Mentor Shala

A është normale të transmetohet seriali “Çka ka shpija” në RTK? Kështu përgjigjet Mentor Shala

Norvegjia ia dhuron Kosovës 180 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Norvegjia ia dhuron Kosovës 180 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Cakaj thotë se nuk është dhe nuk synon të bëhet pjesë e asnjë partie politike në Kosovë

Cakaj thotë se nuk është dhe nuk synon të bëhet pjesë e asnjë partie politike në Kosovë

Valon Syla: Po kërkohet ndërrimi i shefave të RTK-së, ka nisur fushata

Valon Syla: Po kërkohet ndërrimi i shefave të RTK-së, ka nisur fushata

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

Gjinovci për heqjen e polisës: Qeverisë Kurti i shtohet edhe një minus, për dy vite me këso zgjidhje bëjnë minusa sa PDK’ja

Gjinovci për heqjen e polisës: Qeverisë Kurti i shtohet edhe një minus, për dy vite me këso zgjidhje bëjnë minusa sa PDK’ja

Bashkimi Evropian nuk hap negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Bashkimi Evropian nuk hap negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kurti para ministrit Italian: Njohja e Kosovës nga Serbia e domosdoshme, s’do të ketë përsëritje të tragjedive

Kurti para ministrit Italian: Njohja e Kosovës nga Serbia e domosdoshme, s’do të ketë përsëritje të tragjedive

Konjufca: Kosova përherë mirënjohëse ndaj kontributit të Italisë

Konjufca: Kosova përherë mirënjohëse ndaj kontributit të Italisë

Serbia po pretendon se ofroi vaksina për krejt shqiptarët në Kosovë

Serbia po pretendon se ofroi vaksina për krejt shqiptarët në Kosovë

Japonia i dhuron Kosovës pajisje mjekësore në vlerë 810 mijë euro

Japonia i dhuron Kosovës pajisje mjekësore në vlerë 810 mijë euro

Ministri i Jashtëm i Italisë: Kosova nuk duhet të ketë frikë nga dialogu me Serbinë

Ministri i Jashtëm i Italisë: Kosova nuk duhet të ketë frikë nga dialogu me Serbinë

Deputetja e VV-së përshkruan situatën në Samitin në Turqi: Serbia pati fjalë fyese, shtetet e rajonit nuk i duartrokitën

Deputetja e VV-së përshkruan situatën në Samitin në Turqi: Serbia pati fjalë fyese, shtetet e rajonit nuk i duartrokitën

FMN: Vaksinimi dhe diaspora mund ta rrisin ekonominë 5-6 për qind në Kosovë

FMN: Vaksinimi dhe diaspora mund ta rrisin ekonominë 5-6 për qind në Kosovë

IKShPK bën thirrje për kujdes në pikun e nxehtit

IKShPK bën thirrje për kujdes në pikun e nxehtit