Lëndimi që pësoi Mandzukic pas ndërhyrjes nga Vecino

29.04.2018 03:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lëndimi që pësoi Mandzukic pas ndërhyrjes nga Vecino

Juventusi fitoi me rezultat 2-3 ndaj Interit në Serie A.

Por, si gjithmonë Derbi i Italisë vazhdon të komentohet për gabimet e mundshme në referim.

Këtë herë është përjashtimi i Matias Vecinos me karton të kuq në minutën e 15-të të derbit.

Këmba e kroatit në momentet e para të lëndimit (Foto: Premiumsporthd.it)

Mesfushori uruguaian bëri një ndërhyrje të rrezikshme në Mario Mandzukic dhe pasi gjyqtari kryesor u konsultua me VAR e përjashtoi lojtarin e Interit.

E gjitha kjo ka shkaktuar debat të madh, tifozët e skuadrës vendase mendojnë se gjyqtari Daniele Orsato u nxitua paksa me kartonin e kuq, pasi kartoni i verdh do të ishte i mjaftueshëm.

Sulmuesi i Juves mori mjekimin e duhur në fund të pjesës së parë (Foto: Premiumsporthd.it)

Por, normalisht kështu nuk mendojë tifozët e Zonjës së Vjetër.

Mendimi i tyre vetëm sa ka marrë një bazë më të madhe pas fotografive të publikuara ku shikohet këmba e lënduar e Mandzukic.

Plaga e Mandzukic para se të mjekohej (Foto: Premiumsporthd.it)

Se a ishte apo jo ndërhyrja për karton të kuq, iu mbetet juve ta vlerësoni dhe diskutoni në hapësirën për komente. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

Lojrërat Olimpike Dimërore , një mundësi për të eliminuar dallimet përmes dialogut

Lojrërat Olimpike Dimërore , një mundësi për të eliminuar dallimet përmes dialogut

FFK arrin marrëveshje për prodhimin e orëve zvicerane të personalizuara

FFK arrin marrëveshje për prodhimin e orëve zvicerane të personalizuara

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi fitues ndaj Dominic Boesel

Bëhet rivlerësimi: Robin Krasniqi fitues ndaj Dominic Boesel

Arrestohet për dhunim burri nga Prizreni, kreu marrëdhënie me gruan pa dëshirën e saj

Arrestohet për dhunim burri nga Prizreni, kreu marrëdhënie me gruan pa dëshirën e saj

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Kina rrit mbrojtjen e IPR-së për Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”