Latifi: Kosova po zbrazet, këtu po u ofrojnë fe në vend të ekonomisë

E publikuar: 11/07/2022 16:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Profesori Blerim Latifi ka shkruar se Kosova po zbrazet sepse të rinjtë po ikin nga vendi.Latifi shkroi në Facebook se këtyre të rinjve duhet t’u ofrohet ekonomi, ndërsa në Kosovë, sipas tij, atyre “kanë zgjedhur t’u ofrojnë fe”.“Po ikin njerëzit nga Kosova! Po ikin të rinjtë! Kaq vitin e kaluar, kaq këtë vit.

Kosova po zbrazet! Kështu shkruajnë mediat përditë”, ka shkruar ai.“Që t’i mbash njerëzit në vend, duhet t’u ofrosh ekonomi. Këtu kanë zgjedhur t’u ofrojnë fe, tregime t’bukura për botën pas vdekjes.Tash rrini e shikoni, sepse s’keni parë gjë akoma!”, ka shtuar Latifi.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!