Lajçak thotë se pati diskutime intensive me Vuçiqin

E publikuar: 18/01/2023 15:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ndërmjetësuesi i Bashkimit Europian, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka shkruar se si rrodhi takimi me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Lajçak thotë se patën diskutime intensive me Vuçiqin, për çështen e negociatave, drejt normalizimit të marrëdhënieve.

”Ne folëm për rrugën përpara dhe hapat e ardhshëm në normalizimin e marrëdhënieve, përpara vizitës së përbashkët në Kosovë dhe Serbi, këtë të premte”.