Lajçak e “hapë” Urën e Ibrit, shkon këmbë në veri

E publikuar: 11/05/2023 12:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Pas takimit me kryetarin e Mitrovicës, Lajçak bashkë me ekipin e tij kanë kaluar në veri të Mitrovicës duke ecur mbi urën e Ibrit.

Lajçak në mëngjes është takuar me kryeministrin Kurti dhe zëvendëskryeministrin Bislimi.

Pas takimit me Kurtin ai tha se do të shkojë në Veri për të kuptuar situatën atje.

“Në këtë pasdite do të shkoj edhe në veri të Kosovës. Dua të kem një pikëpamje të dorës së parë të situatës atje dhe shpresoj që të ketë një zgjidhje politike për t’u fokusuar plotësisht në normalizim”, tha Lajçak.