Ky është ishulli mahnitës spanjoll ku janë xhiruar seritë e “Games of Thrones” (FOTO)

E publikuar: 24/08/2017 15:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ku është filmuar Dragonstone? Ishulli i cili tërhoqi vëmendjen e mijëra fansave të filmit të “Game of Thrones” në këtë sezon.

Ky ishull nuk është një iluzion por është i vërtetë dhe ndodhet në Spanjën Veriore. Ishulli quhet Gaztelugatxe dhe është pahnitës edhe pse nuk ka dragonj apo një kështjellë gjigande.

Emilia Clarke and Kit Harington kanë filmuar shumë skena përgjatë urës mbresëlënëse.

Ura në fund bëhet një shteg i ngushtë 128 metra që ju çon deri në majë të ishullit përmes peisazhit frymëzues.