Kuvendi shkarkoi pesë anëtarët e KPMSHCK-së

30.06.2021 10:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kuvendi shkarkoi pesë anëtarët e KPMSHCK-së

Kuvendi i Kosovës me 62 për, 3 kundër dhe 11 abstenime për shkarkoi pesë anëtarët e Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës.

Të pranishëm në sallë ishin 89 deputetë.Anëtarët e shkarkuar të KPMSHCK-së janë Eshref Shabani, Malsore Gashi-Bajraktari, Jeton Koca, Arben Mehemti, Ardita Haxhnikaj-Demi.

Kryetarja e Komisionit për Administratë, Daorsa Kica Xhelili në seancën e kaluar kishte thënë se rekomandimi për shkarkimin e këtyre anëtareve është bazuar për shkelje të dispozitave të ligjit për KPMSHCK-në.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vuçiq: E shoh që kam faj edhe për mungesën e rrymës në Kosovë

Vuçiq: E shoh që kam faj edhe për mungesën e rrymës në Kosovë

Protestuesit gjuajnë poqa elektrike para objektit të KEDS-it

Protestuesit gjuajnë poqa elektrike para objektit të KEDS-it

Gjest i mrekullueshëm i Granit Xhakës për tifozin e përjetshëm të Arsenalit

Gjest i mrekullueshëm i Granit Xhakës për tifozin e përjetshëm të Arsenalit

Fëmijës 3 vjeç iu dogj trupi mbi 75% në një shtëpi në Ferizaj, a është rryma shkaktare

Fëmijës 3 vjeç iu dogj trupi mbi 75% në një shtëpi në Ferizaj, a është rryma shkaktare

Kurti: Kemi arritur të stabilizojmë furnizimin dhe reduktimet pothuajse janë hequr

Kurti: Kemi arritur të stabilizojmë furnizimin dhe reduktimet pothuajse janë hequr

Kurti para bashkëpartiakëve për mungesën e rrymës: Jam i frustruar me këtë gjendje

Kurti para bashkëpartiakëve për mungesën e rrymës: Jam i frustruar me këtë gjendje

Serbia dominon tregtinë në “Ballkanin e Hapur”

Serbia dominon tregtinë në “Ballkanin e Hapur”

Shakaja e Ramës për Mustafën s’doli nga hiçi, kryetari dhe ish-kryetari s’ia çojnë mirë prej kohësh

Shakaja e Ramës për Mustafën s’doli nga hiçi, kryetari dhe ish-kryetari s’ia çojnë mirë prej kohësh

CNN: Trumpi i ka bërë shumë dëm Amerikës, por tash e bëri gjënë më të mirë ndonjëherë

CNN: Trumpi i ka bërë shumë dëm Amerikës, por tash e bëri gjënë më të mirë ndonjëherë

12 raste të reja të infektuara, një viktimë nga COVID-19

12 raste të reja të infektuara, një viktimë nga COVID-19

Haradinaj: Qeveria të mos neglizhojë obligimin për invalidët e luftës, të paguajë për ndërrimin e protezave

Haradinaj: Qeveria të mos neglizhojë obligimin për invalidët e luftës, të paguajë për ndërrimin e protezave

Edita Tahiri i reagon Kurtit: Keni marrë vota për të zgjidhur problemet e jo për të fajësuar qeveritë e kaluara

Edita Tahiri i reagon Kurtit: Keni marrë vota për të zgjidhur problemet e jo për të fajësuar qeveritë e kaluara

Vuçiq e poshtëron dhe e largon nga puna para kamerave drejtorin e Elektroekonomisë së Serbisë

Vuçiq e poshtëron dhe e largon nga puna para kamerave drejtorin e Elektroekonomisë së Serbisë

Isa Mustafa i reagon Përparim Ramës që e quajti këngëtar: Është në muajin e mjaltit

Isa Mustafa i reagon Përparim Ramës që e quajti këngëtar: Është në muajin e mjaltit

Kurti fajëson “ata që qeverisën për dy dekada” për krizën e thellë energjetike: S’kishin si ta linin Kosovën ndryshe pos në terr e skëterrë

Kurti fajëson “ata që qeverisën për dy dekada” për krizën e thellë energjetike: S’kishin si ta linin Kosovën ndryshe pos në terr e skëterrë

1 950 ankesa ndaj punës së Policisë – rekomandohet suspendimi i 82 pjesëtarëve, arrestohen 30

1 950 ankesa ndaj punës së Policisë – rekomandohet suspendimi i 82 pjesëtarëve, arrestohen 30