Kurti thotë se arsimi renditet lart në prioritetet e qeverisë

E publikuar: 02/08/2022 13:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Ngritja e edukimit cilësor ishte tema e takimit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me presidentin e R.I.T Kosova të Universitetit Amerikan në Kosovë, Kamal Shahrabi.
Në takim u theksua se arsimi renditet lart në prioritetet e qeverisë, si burim i rëndësishëm për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik dhe social të Kosovës.

U bisedua për mundësitë e bashkëpunimit dhe bashkërendimit ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe R.I.T. Kosova (AUK) me projekte konkrete për zhvillimin e vendit, nëpërmjet zhvillimit të një shoqërie të edukuar mirë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!