Kurti përmend të arriturat e Qeverisë: Arrestuam 3202 veta, prej tyre 301 zyrtarë publikë

E publikuar: 09/01/2023 15:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se në vitin 2022 Qeveria luftoi kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Përmes një shkrimi në “Facebook” Kurti thotë se, u realizuan 854 operacione policore kundër krimit të organizuar dhe kontrabandës.

Ai shton se, janë arrestuar 3202 veta, prej tyre 301 zyrtarë publikë.