Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe

E publikuar: 27/06/2022 20:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, ka thënë të hënën në “Syri TV”, se nuk ka qenë kundër të gjitha marrëveshjeve me Serbinë.

Ai ka folur edhe specifikisht për marrëveshjen e energjinë me Serbinë, ku tha se “është marrëveshje e keqe”.

“Ajo marrëveshje nuk është e mirë dhe ajo që kemi bërë ne është një udhërryfyes i zbatimit që ka afate të caktuara”.

Sipas tij, kompanisë “Elektrosever” i ka dhënë licenca me kushte të caktuara.

Kur u pyet se në të kaluarën një marrëveshje të tillë e ka konsideruar “tradhti”, Kurti tha se “i ka futur duart në baltë”, sepse sipas tij “pushtet e kaluara e lanë pushtetin aty”. /Express

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!