Kurti në Kuvendin e Shqipërisë: Duhet të jemi më shpesh bashkë, jo vetëm në kremte

E publikuar: 27/11/2022 12:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur fjalimin e tij në seancën e përbashkët të Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë.

Ai u shpreh se duhet të gëzohemi kur përfshihemi, siç tha ai, sa më shumë në çështjet publike të njëri-tjetrit.

“Duhet të gëzohemi kur përfshihemi sa më shumë në çështjet publike të njëri-tjetrit, jo për të penguar, por për të kontribuar. Hapësira jonë publike, politika, kultura e ekonomia, nuk janë çifligje të bllokuara me tapi, por e përbashkëta, kalaja ku e vëmë të gjithë nga një gurë”, tha ai.

Kurti, tutje tha se duhet të jemi më shpesh bashkë dhe jo vetëm në kremte, përcjell Klankosova.tv.

“Na duhet të jemi më shpesh bashkë dhe jo vetëm në kremte, jo vetëm ne politikanë, na duhet të punojmë bashkë, të ndajmë ide me njëri-tjerin, t’i pranojmë kritikat njëri-tjetrit, pra të punojmë së bashku”, u shpreh tutje ai.