Kurti e pret në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi

E publikuar: 25/05/2023 14:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka pritur në takim komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, raporton Ekonomia Online.

Oliver Varhelyi u takua me Osmanin, më pas do të takohet me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimin, përfaqësues të partive opozitare, si dhe do të vizitojë Mitrovicën e Veriut.