Kurti: Beogradi është nervoz sepse po ecim mjaft mirë, njohjen nga ta nuk e kam prioritet

E publikuar: 17/01/2023 12:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë për gazetën zvicerane Tages-Anzeiger se Kosova është në rrugë të drejtë, edhe pse nuk njihet nga Serbia.

Kurti ka shtuar se ekspertët ndërkombëtar kanë vlerësuar se është bërë një përparim i madh në luftën kundër korrupsionit.

“Beogradi është nervoz sepse ne po ecim mjaft mirë edhe pse nuk na njohin. Sipas ekspertëve ndërkombëtarë, ne kemi bërë përparim të madh në luftën kundër korrupsionit, sundimin e ligjit dhe lirinë e mediave”, tha Kurti.

Kurti shtoi se njohja nga Beogradi nuk është prioritet për të.