Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme i Bundestagut gjerman takon deputetët kosovarë

E publikuar: 11/09/2023 12:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë është takuar me kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme të Bundestagut gjerman, Michael Roth.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, ai ka përshëndetur ndjekësit e tij nga Prishtina dhe ka njoftuar që gjatë kësaj vizite do të ketë takime të shumta, përfshirë kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe ministren e Jashtme të Kosovës Donika Gërvalla.

“Mirëmëngjesi Prishtine! Më në fund kthehemi në Kosovë. Në pritje të takimit me përfaqësues të shoqërisë civile, kryeministri @albinkurti, kryetarja e Kuvendit @KonjufcaGlauk, FM @gervallaschwarz dhe kolegë të komitetit të punëve të jashtme. Faleminderit që më pritët. #ontheRoth”, ka shkruar ai.