Krimet Kibernetike të Policisë me aksion në disa rajone të Kosovës

E publikuar: 19/09/2023 10:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Kibernetike i Policisë së Kosovës, është duke realizuar një operacion policor, i cili përfshinë disa lokacione të ndryshme, në disa rajone të Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka konfirmuar për RTKlive se operacioni policor është duke u realizuar në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë.

“Mund të konfirmojmë se Departamenti i Hetimeve përmes Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Kibernetike është duke e realizuar një operacion policor, i cili përfshinë disa lokacione të ndryshme, në disa rajone të Kosovës”, tha ai,

Kelani tha se operacioni policor është duke u realizuar në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë. “Pas përfundimit të operacionit pritet të bëhen të ditura detajet”, tha zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani