Krasniqi viziton Shtimen, lavdëron punën e Ismajlit

29.07.2021 18:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Krasniqi viziton Shtimen, lavdëron punën e Ismajlit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i shoqëruar nga Vlora Çitaku, ka vizituar sot Komunën e Shtimes ku është pritur nga kryetari i kësaj komune, Naim Ismajli.

Pas vizitës në komunë, Krasniqi ka vizituar Parkun Teknologjik të Zonës së Biznesit ku ka parë nga afër prodhimin që kryejnë disa ndërmarrës të suksesshëm në Shtime.

Pas vizitës që i bëri fabrikës së mobileve “Nica Swiss”, e cila tërë prodhimin e saj e ka për eksport në Zvicër dhe SHBA, kreu i PDK-së tha se është i lumtur që Shtimja është transformuar në një komunë të zhvillimit ekonomik.

Ai përgëzoi kryetarin e Shtimes, Naim Ismajlin për punët e panumërta që ka bërë në këto katër vite mandat, për të përmirësuar cilësinë e jetës së qytetarëve.

“Kryetar të uroj, të përgëzoj dhe ju falënderoj të gjithëve për këtë punë të jashtëzakonshme. Jeni model dhe frymëzim për ne dhe për kolegët e tjerë që do të garojnë në zgjedhjet e tetorit për të marrë shembullin tuaj të punëve të mira që i keni bërë dhe për t’i replikuar edhe në komunat e tjera”, tha Krasniqi.

Në anën tjetër, kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli tha se me suksesin e arritur në këtë zonë industriale, ai tashmë po bën të gjitha përgatitjet që deri në fund të këtij viti ta bëj gati për bizneset edhe një zonë të re industriale.

Ismajli ka ftuar të gjitha bizneset të cilat kanë nevojë për hapësira dhe mbështetje komunale të bëhen pjesë e zonës së re industriale.

Nga aty, Krasniqi e Ismajli kanë premtuar se PDK në mandatin e ardhshëm do të angazhohet në krijimin e zonave të tjera biznesore, për ta përmirësuar edhe më tej cilësinë e jetesës në Shtime.

Gjatë vizitës në Shtime, kreu i PDK-së ka vizituar edhe muzeun e qytetit. Njofton Klankosova.tv.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbi 670 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet regjionale, 44 prej tyre në kujdes intensiv

Mbi 670 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet regjionale, 44 prej tyre në kujdes intensiv

Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Kosnett në përfundim të mandatit, thotë se ka qenë nder i madh shërbimi në Kosovë

Kosnett në përfundim të mandatit, thotë se ka qenë nder i madh shërbimi në Kosovë

“Shtesat janë qesharake dhe ofenduese, kërkojmë zbatimin e ligjit”, mjekët paralajmërojnë protestë

“Shtesat janë qesharake dhe ofenduese, kërkojmë zbatimin e ligjit”, mjekët paralajmërojnë protestë

Lajçak përpiqet në Prishtinë dhe Beograd për një takim Kurti-Vuçiq

Lajçak përpiqet në Prishtinë dhe Beograd për një takim Kurti-Vuçiq

Gastronomët kërcënuan me largimin e arkave fiskale, vjen reagimi nga ATK

Gastronomët kërcënuan me largimin e arkave fiskale, vjen reagimi nga ATK