Krasniqi: Në misionin tonë për ta kthyer Kosovën në rrugën e duhur dhe të denjë për ëndrrat e fëmijëve tanë, do të jemi gjithmonë bashkë

E publikuar: 07/07/2024 19:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka marrë pjesë në themelimin e degës së kësaj partie në Baden Württemberg, të Gjermanisë.

Krasniqi tha se ky Kuvend rikonfirmon mobilizimin dhe rritjen e pandalshme të PDK-së në mërgatë, ashtu siç po ndodhë edhe në Kosovë.

I pari i PDK-së kritikoi Qeverinë Kurti për dështimet e njëpasnjëshme dhe paaftësinë e saj për të adresuar nevojat e popullit tonë apo sfidat me të cilat vendi po përballet.

Ai tha se PDK ka qenë, është dhe do të jetë gati për zgjedhje për t’i sjellë vendit një Qeveri të re, kredibile dhe zhvillimore, dhe se për këtë i duhet mbështetja e mërgatës.

“Në misionin tonë për ta kthyer Kosovën në rrugën e duhur dhe të denjë për ëndrrat e fëmijëve tanë – do të jemi gjithmonë bashkë”, tha ai në fjalimin e tij gjatë Kuvendit Zgjedhor të kësaj dege.