KQZ-ja s’e pezullon aktivitetin e Partisë së Ashkalive për Integrim

E publikuar: 26/08/2022 12:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e radhës nuk ka marrë vendim që të pezullojë aktivitetin e Partisë së Ashkalive për Integrim.

Ditë më parë kërkesën e ka dorëzuar sekretari i deritanishëm i kësaj partie, Qazim Rrahmani.

Ai pati deklaruar se që nga 31 korriku, asnjë person nuk ka legjitimitet në parti, shkruan EO.
Po ashtu, Rrahmani ka thënë se kanë kaluar të gjitha afatet ligjore të partisë edhe për mbajtjen e kuvendeve.

Rrahmani deklaroi se do të vazhdojë rrugëtimin politik për bashkimin e ashkalinjve dhe unifikimin e tyre.