KQZ: 357 vëzhgues janë akredituar për zgjedhjet e 23 prillit

E publikuar: 21/04/2023 00:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se ka përfunduar aktreditimi i vëzhgueve për zgjedhjet lokale në komunat veriore të 23 prillit.

Në komunikatën thuhet se të akredituar janë 357 vëzhgues duke përfshirë subjektet politike, përfaqësi të huaja në Kosovë, shtëpi mediave dhe organizata joqeveritare.

Numri i vëzhguesve për parti politike është 75, për përfaqësi të huaja dy, për shtëpi mediatike 171 dhe për organizata joqeveritare është 109./ Klankosova.tv

Më poshtë i keni të gjitha detajet për vëzhguesit: