Kosovarët, në tentime të dëshpëruara për të blerë bileta për Kosovë-Angli

12.11.2019 19:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosovarët, në tentime të dëshpëruara për të blerë bileta për Kosovë-Angli

Njëkohësisht në telefona mobilë dhe në kompjuterë, qindra e mijëra kosovarë kanë tentuar të sigurojnë një biletë për ndeshjen Kosovë – Angli.

Shumica prej tyre kanë dështuar, pasi që ueb-faqja e kompanisë TiksAPP, sërish ka rënë në sistem, raporton KTV.

Skena siç mund t’i shihni në video, janë përsëritur në shumë shtëpi e vende pune, pasi shikues të “Interaktivit” kanë dërguar qindra sosh.

Ueb-faqja Tiks.APP ka rënë nga sistemi qysh para orës 16, kur pritej të niste shitja e biletave.

Pak kohë më vonë, në rrjete sociale kompania e njëjtë është arsyetuar me ngarkesë të madhe, shkaku i interesimit, që ka rezultuar me pamundësinë për t’u futur në ueb-faqe.

Televizioni ka tentuar të flasë edhe me zyrtarë të Federatës së Futbollit, por asnjëri nga ta, nuk u është përgjigjur thirrjeve , përjashtuar zëvendëssekretarin Arianit Ahmeti, i cili ka thënë të mos jetë kompetent për këtë çështje.

Megjithëse i kanë përsëritur dyshimet për keqpërdorime me shitjen e biletave dhe të frustruar nga pamundësia për të pasur një biletë, qytetarët kanë ironizuar me situatën.

“Që do të thotë, gratë e ministrave mujn me marrë bileta, na tifozat pos mujna me i kqyr lajmet…”.

Shpallje për bileta në shitje janë shfaqur në ueb-faqen merrjep, por në një rast, viktimë ka qenë ish-drejtori i Vala-s, Agron Mustafa, numri i të cilit është shfaqur në një prej shpalljeve, çka ka pasuar me dhjetëra thirrje në drejtim të tij.

Kosova luan të dielën me Anglinë në një prej ndeshjeve më të rëndësishme në rrugën për “Evropianin 2020”, e dështimi i sistemit me bileta, po vazhdon të përsëritet.

Por, Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, në një prononcim për KTV-në ka thënë se ka kontaktuar me drejtuesit e kompanisë për shitjen e biletave dhe se ai ka marrë garanci se sistemi është duke funksionuar dhe nuk ka probleme.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


SBASHK-u me apel për punëtorët arsimorë: Vaksinohuni!

SBASHK-u me apel për punëtorët arsimorë: Vaksinohuni!

Bankat islame në Kosovë pa kamata, por jo pa fitime

Bankat islame në Kosovë pa kamata, por jo pa fitime

Presidentja Osmani bisedoi me homologun izraelit

Presidentja Osmani bisedoi me homologun izraelit

Krasniqi viziton Shtimen, lavdëron punën e Ismajlit

Krasniqi viziton Shtimen, lavdëron punën e Ismajlit

Në këto komuna KEDS paralajmëron ndërperje të rrymës

Në këto komuna KEDS paralajmëron ndërperje të rrymës

Sekretarja Albright e fton ministrin Mehaj për vizitë në ShBA

Sekretarja Albright e fton ministrin Mehaj për vizitë në ShBA

Policia ndalon kontrabandën në Jarinje – gjenden 86 palë pantallona në një autobus

Policia ndalon kontrabandën në Jarinje – gjenden 86 palë pantallona në një autobus

KMLDNJ: Pro bashkëpunimit rajonal, vetëm kur të sqarohet e kaluara

KMLDNJ: Pro bashkëpunimit rajonal, vetëm kur të sqarohet e kaluara

Bideni thotë se ka vozitur kamion me 18 rrota, televizioni amerikan i kërkon dëshmi

Bideni thotë se ka vozitur kamion me 18 rrota, televizioni amerikan i kërkon dëshmi

Blerim Reka: Në Shkup u varros “Mini-Shengeni”

Blerim Reka: Në Shkup u varros “Mini-Shengeni”

Gjykata e dënon me gjobë ish-komandantin e stacionit policor në Gjakovë

Gjykata e dënon me gjobë ish-komandantin e stacionit policor në Gjakovë

Osmani, Kurti dhe Konjufca shkojnë në Gjakovë për ngushëllime tek familja e nënës dhe bijës që vdiqën në tragjedinë në Kroaci

Osmani, Kurti dhe Konjufca shkojnë në Gjakovë për ngushëllime tek familja e nënës dhe bijës që vdiqën në tragjedinë në Kroaci

12 mijë e 123 doza të vaksinave kundër COVID-19 janë dhënë në 24 orët e fundit në Kosovë

12 mijë e 123 doza të vaksinave kundër COVID-19 janë dhënë në 24 orët e fundit në Kosovë

Raporti i fundit nga IKSHPK, rritet edhe më shumë numri i rasteve të reja me COVID-19

Raporti i fundit nga IKSHPK, rritet edhe më shumë numri i rasteve të reja me COVID-19

​Specializantët kërkojnë pagesën e kujdestarive dhe ditëve të festave

​Specializantët kërkojnë pagesën e kujdestarive dhe ditëve të festave

Mërgimtari ia hodhi një shishe para oborrit, nervozohet qytetari: A guxon në Zvicër kështu

Mërgimtari ia hodhi një shishe para oborrit, nervozohet qytetari: A guxon në Zvicër kështu