Konjufca takohet me kryediplomaten sllovene Tanja Fajon

E publikuar: 16/01/2023 14:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka takuar zëvendëskryeministren e Sllovenisë, njëherësh ministre për Punë të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon, raporton Ekonomia Online.

Fajon është takuar paradite me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Abelard Tahiri e ministrja Donika Gërvalla.

Fajon, tha se Kosova dhe Serbia duhet t’i fillojnë negociatat për planin franko-gjerman.

Fajon shtoi se “të gjithë jemi të shqetësuar për rreziqet e sigurisë në Ballkanin Perëndimor”, ndërsa shtoi se Kosova duhet të përpiqet t’i normalizojë marrëdhëniet me Serbinë.