Kllokoqi letër Kurtit: Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë

02.12.2021 13:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kllokoqi letër Kurtit: Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kollokoqi i ka drejtuar një letër të hapur kryeministrit, Albin Kurti, Ministrit të Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe Ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifit, shkruan EkonomiaOnline.

“Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë si shtet në ditët tuaja më të vështira, por mendoni për ne edhe në ditët tona më të vështira. Bëhuni shok i mirë i ekonomisë, na e hapni të paktën një derë të rrugëdaljes nga kjo fatkeqësi”, thuhet në letrëm e Kllokoqit.

Sipas tij, afro 3000 punëtorë apo 15000 qytetarë të këtij vendi po përballen me krizë të madhe ekonomike duke u mohuar e drejta për jetë e pa të ardhura për shkak të vendimeve jo adekuate konform situatës pandemike.

“Jemi shteti me shkallën më të lartë të vaksinimit dhe stabilitetin më të lartë epidemilogjik për më shumë se dy muaj e gjysmë, sepse të gjithë jemi të përkushtuar ti përmbahemi asaj që është për të mirën tonë, dhe as që jeni lodhë që ti rivlersoni masat po për aq kohë”, thuhet në letrën e tij.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kllokoqi letër Kurtit: Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë

Kllokoqi letër Kurtit: Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë

Pacolli: Rugova i dha gjithçka Kosovës dhe vuri themelet e shtetësisë

Pacolli: Rugova i dha gjithçka Kosovës dhe vuri themelet e shtetësisë

AGK dënon gjuhën linçuese të grupit “Me kryeministrin” ndaj gazetarëve

AGK dënon gjuhën linçuese të grupit “Me kryeministrin” ndaj gazetarëve

Apeli vërteton dënimin ndaj dy të akuzuarve për krime të luftës

Apeli vërteton dënimin ndaj dy të akuzuarve për krime të luftës

Ministri në largim i Gjermanisë bën thirrje për izolim të të pavaksinuarve

Ministri në largim i Gjermanisë bën thirrje për izolim të të pavaksinuarve

Osmani: Si presidente, do të kujdesem që t’i ruaj dhe kultivoj trashëgiminë dhe miqësitë që i krijoi Ibrahim Rugova

Osmani: Si presidente, do të kujdesem që t’i ruaj dhe kultivoj trashëgiminë dhe miqësitë që i krijoi Ibrahim Rugova

Berisha: Nëse Vuçiq do bashkëpunim, duhet të njohë gjenocidin ndaj shqiptarëve së pari

Berisha: Nëse Vuçiq do bashkëpunim, duhet të njohë gjenocidin ndaj shqiptarëve së pari

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e sotme të dy personave në Bardhosh

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e sotme të dy personave në Bardhosh

Morrell: Ka pasur shumë tensione Kosovë-Serbi, duhet t’i kthehemi dialogut

Morrell: Ka pasur shumë tensione Kosovë-Serbi, duhet t’i kthehemi dialogut

Shkupi dhe Sofja në kërkim të një shansi të ri për marrëveshje

Shkupi dhe Sofja në kërkim të një shansi të ri për marrëveshje

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Pas Thaçit, ZPS kundërshton edhe lirimin e Veselit, Krasniqit e Selimit

Pas Thaçit, ZPS kundërshton edhe lirimin e Veselit, Krasniqit e Selimit

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Vdes në spitalin e Pejës 71 vjeçari i dënuar për vrasje të rëndë

Vdes në spitalin e Pejës 71 vjeçari i dënuar për vrasje të rëndë

Shefqet Krasniqi thotë se kijameti është afër: Një nga shenjat ndërtimi i pallateve të mëdha

Shefqet Krasniqi thotë se kijameti është afër: Një nga shenjat ndërtimi i pallateve të mëdha

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e parave të bankës në rrugën Prishtinë-Gjilan

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e parave të bankës në rrugën Prishtinë-Gjilan