KFOR-i ndihmuan në shuarjen e zjarreve në Mitrovicë 

E publikuar: 26/07/2022 14:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

KFOR-i së bashku me Organizatat e Sigurisë së Kosovës, kanë punuar bashkë për të shuar zjarret në të gjithë komunën e Mitrovicës në Kosovë.

Siç bëhet e ditur përmes twitter, KFOR RC-E, bashkë me aviatorët e ushtrisë, kanë hedhur shtatë kovë uji në zonat e djegura, duke reduktuar kështu në mënyrë efektive shumicën e zjarreve, transmeton Klankosova.tv.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!