KEDS njofton për vendet që do të mbesin pa energji elektrike

06.06.2022 23:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KEDS njofton për vendet që do të mbesin pa energji elektrike

KEDS ka njoftuar se nesër në disa vende nuk do të ketë energji elektrike.

Sipas njoftimit të tyre, mungesa e energjisë elektrike vjen si pasojë e disa punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik që do të kryhen nesër.

Ky është orari sipas rajoneve:

Pejë

1.

Nga NS 35/10kV Gurrakoci do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV Dobrusha (kodi 50052001) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: fshatrat: Dobrushë, Gurakoc (një pjesë), Istog (një pjesë), Kashicë, Llukavc, Llukavc i Begut, Lubovë, Prekallë, Prigodë, Ruhot dhe Saradran.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i shtyllave të dëmtuara të tensionit të mesëm.

2.

Nga NS 35/10kV Gurrakoci do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV Zallaqi (kodi 50052003) prej orës 11:00 deri ne ora 12:30

Vendet: fshatrat: Bllagaq, Dobrushë (një pjesë), Drejë, Zhabllaq (një pjesë), Gurakoc (një pjesë), Koshë (një pjesë), Oprashkë, Osojanë, Prekallë (një pjesë), Shalinovicë, Trubohovc, Tuqep, Zabllaq dhe Zallq.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, mirëmbajtje e transformatorit TR-2.

3.

Nga NS 110/10kV Klina do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV Jashanica (kodi 52000003) prej orës 11:00 deri ne ora 14:00

Vendet: fshatrat: Doberdol, Dush (një pjesë), Gjurgjevik, Gjurgjevik i Madh, Jashanicë, Jellovc, Klinavcë (një pjesë), Pogragjë, Resnik, Shtaricë, Siqevë dhe Ujëmir.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit- Ndrrimi I 2 shtyllave T.M. lokacioni – Jashanicë e Epërme afër TS Hotët.

Dalja ka BRRE.

Prizreni

1.

Nga NS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV Randobrava (kodi 30034010) prej orës 11:00 deri ne ora 15:00

Vendet: fshatrat: Randobravë, Retijë dhe Reti e Poshtme.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, revizion në LP10kV, ndërrimi/përforcimi i shtyllave të dëmtuara.

Prishtinë

1.

Nga NS 35/10 kV Palaj do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV Prelluzha (kodi 18024003 ) prej orës 10:30 deri ne ora 15:30

Vendet: Fidanishtë, Fidanishte Kastriot, Hashanët, Elektro monti, Palaj, Stanovci i Ulët, Prilluzha, Gllavotini Bivolaku, Zhilivoda, Strovci dhe Bequku.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i izolatorëve dhe shtyllave.

2.

Nga NS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

Dalja LP 20kV Dalja nr 3 (kodi 11000074) prej orës 11:00 deri ne ora 12:00

Vendet: Bregi i Diellit 1, Ngrohtorja, Bregu i Diellit 2, Bregu i Diellit 3,”Agullimi-A”shpk Zeqir Mehmet Haxhija, Hidrofori, Banesat e Zariqve1 (Banesat e komunës, Norbert Jorkli 1 (kulla), Nexhmedin Haliti”Cakolli Group”Sh.P.K,Dukagjini 4, Dukagjini 7 dhe Dukagjini 8.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, rregullim i sustës së kurdisjes.

3.

Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV Grashticë Radashec (kodi 14016001) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: Grashticë dhe Radashec.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

Ferizaj

1.

Nga NS 35/10 kV Shtime do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV Maksit Putz (kodi 41046006) prej orës 11:00 deri ne ora 13:00

Vendet: rrugët: Ramadan Kumanova (një pjesë), Skender Salihaj (një pjesë), Parku Teknologjik (2 konsumatorë komercial) dhe Shtime (2 konsumatorë komercial).

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, testimi i Transformatorit Toroidal.

2.

Nga TS 35/10kV Shtërpca do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV Brodi (kodi 40044005) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Një pjesë e Shtërrpcës te Shkolla, OSBE-ja, Biti e ulët, Biti e epërme, Shushiqë, Paloj, Gotovushë, Drekoci, Viqë, Firaj, Brod .

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve dhe izolatorëve.

Mitrovicë

1.

Nga NS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

Dalja LP 10kV Ekstra (kodi 73000006) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Rrugët: 2 Maji, Azem Bejta, Azem Galica (një pjesë), Bahri Kuqi, Basri Ali Hyseni (një pjesë), Cetinës (një pjesë), Dëshmorët e Kombit (një pjesë), Drenicës, Rrustem Hyseni, e Shalës, Shote Galica (një pjesë), Fahrul Beqiri (një pjesë), Gjergj Kastrioti (një pjesë), Gjon Buzuku (një pjesë), Haxhi Zeka, Hoxhë Kadri Prishtina (një pjesë), Isa Mernica (një pjesë), Ismajl Qemajli, Lutfi Musiqi, Magjistralja, Januz Jashari (një pjesë), Vushtri (një pjesë) dhe fshatrat: Begaj, Novosellë e Begut, Studime, Studime e Ulët dhe Sutjeska.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, vendosja e ndërprerësit në TSSH Vneshta dhe kontrollli I trafove për vaj.

Gjilan

1.

Nga TS 35/10 kV Gjilani I do të ndërprehet:

LP 10kV Malisheva (kodi: 60060018) nga 10:00 deri 14:00

Vendet: rrugët: Hamdi Kurteshi (një pjesë), Muharrem Kurteshi, Vëllezërit Maliqi (një pjesë) dhe Abdullah Tahiri (një pjesë). Fshatrat: Bukovik, Capar, Dobërçan, Kufcë e Poshtme (një pjesë), Malishevë, Malishevë e Poshtme, Malishevë e Epërme dhe Vërbicë e Kmetocit.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, ndërrimi i ndërrimi i shtyllës së kalbur të drurit të tensionit të të mesëm, përforcimi i rrjetit degëzimi kah Kamerolli.

Gjakovë

1.

Nga TS 35/10kV Gjakova II do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Gjakova III (kodi: 81000116) prej ores 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: rrugët: Besim Bistrazhini, Dërgut Vokshi, Dëshmorët e Lirisë, Elena Gjika, Gjon Bisaku, Gjon Nikoll Kazazi, Haki Taha, Hysni Dobruna (një pjesë), Ismail Qemali (një pjesë), Konferenca e Bunjajt, Konstandin Kristoforidhi, Lidhja e Prizrenit, Martin Camaj, Migjeni (një pjesë), Mithat Frashëri, Shaban Polluzha, Yjet e Erenikut (një pjesë) dhe Yll Morina.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, pastrimi i TS 04kV dhe kthimi në furnizim të rregullt i TS 18.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasada amerikane reagon pas marrëveshjes për energjinë – bën thirrje për angazhim në dialog

Ambasada amerikane reagon pas marrëveshjes për energjinë – bën thirrje për angazhim në dialog

Abdixhiku: Tash qytetarët ta dëgjojnë nga Kurti a po e legalizon Serbia ndikimin në Kosovë

Abdixhiku: Tash qytetarët ta dëgjojnë nga Kurti a po e legalizon Serbia ndikimin në Kosovë

​Osmani takohet me një grup të grave të komunitetit egjiptian

​Osmani takohet me një grup të grave të komunitetit egjiptian

Berisha: Ballkani i Hapur asgjëson Kosovën

Berisha: Ballkani i Hapur asgjëson Kosovën

Prokuroria nis hetimet për pajisjen me pasaportë diplomatike të Valdrin Sahitit

Prokuroria nis hetimet për pajisjen me pasaportë diplomatike të Valdrin Sahitit

Borrell uron Kurtin dhe Vuçiqin për nënshkrimin e marrëveshjes për energji: Ky është një hap i rëndësishëm

Borrell uron Kurtin dhe Vuçiqin për nënshkrimin e marrëveshjes për energji: Ky është një hap i rëndësishëm

Kurti takohet me të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e Finlandës në Kosovë

Kurti takohet me të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e Finlandës në Kosovë

“Paguar më 1999”, veterani Qeriqi befasohet nga klinika ku u kontrollua e bëri analiza

“Paguar më 1999”, veterani Qeriqi befasohet nga klinika ku u kontrollua e bëri analiza

Gjermania reagon pas marrëveshjes për energjinë: Mbështesim plotësisht hapat drejt normalizimit të marrëdhënieve

Gjermania reagon pas marrëveshjes për energjinë: Mbështesim plotësisht hapat drejt normalizimit të marrëdhënieve

Marrëveshja me Serbinë për rrymën, Anton Berisha ka një pyetje për Besnik Bislimin

Marrëveshja me Serbinë për rrymën, Anton Berisha ka një pyetje për Besnik Bislimin

Kurti pret në takim aktivistët e shoqërisë civile të Serbisë

Kurti pret në takim aktivistët e shoqërisë civile të Serbisë

Shikoni se çka përmban udhërrëfyesi i miratuar sot në Bruksel

Shikoni se çka përmban udhërrëfyesi i miratuar sot në Bruksel

Samiti BE-Ballkani Perëndimor, Vuçiqi e konsulton me Ramën dhe Kovaçevskin pjesëmarrjen

Samiti BE-Ballkani Perëndimor, Vuçiqi e konsulton me Ramën dhe Kovaçevskin pjesëmarrjen

Zgjatet deri në fund të qershorit afati për aplikim në konkursin për rekrutimin e kadetëve të FSK-së

Zgjatet deri në fund të qershorit afati për aplikim në konkursin për rekrutimin e kadetëve të FSK-së

Udhërrëfyesi i energjisë, Bundestagu gjerman uron Kosovën, Serbinë dhe BE-në

Udhërrëfyesi i energjisë, Bundestagu gjerman uron Kosovën, Serbinë dhe BE-në

Reagon Kurti: Marrëveshja për energjinë rezultat i punës sonë, rryma në Veri do të faturohet

Reagon Kurti: Marrëveshja për energjinë rezultat i punës sonë, rryma në Veri do të faturohet