James O’Brien në Bruksel, takon Lajçakun – temë zhvillimet në Ballkanin Perëndimor

E publikuar: 12/06/2024 22:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Miroslav Lajçak dhe Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit James O’Brien

Miroslav Lajçak dhe Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit James O’Brien

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me Jim O’Brien, Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit James O’Brien thotë se Shtetet e Bashkuara.

Përmes një deklarimi në “X”, Lajçak tha se me O’Brien aknë folur për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor.

“Gjithmonë kam kënaqësi të mirëpres Jim O’Brien në Bruksel. Ne folëm për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe pritshmëritë tona për periudhën e ardhshme”, ka shkruar Lajçak. /Gazeta Express