Jaguarët e fuqishëm u përzunë prej territorit të tyre nga një grup vidrash (Video)

29.04.2018 06:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jaguarët e fuqishëm u përzunë prej territorit të tyre nga një grup vidrash (Video)

Njihen si grabitqarët më të fuqishëm në Brazil – por, nganjëherë edhe për jaguarët ka kundërshtarë të fuqishëm.

Hulumtuesit që ndodheshin në një prej ligatinave ekzotike në Pantal, kapën momentin e pazakontë, mes jaguarëve dhe vidrave që po ndërtonin foletë e tyre në brigjet e lumenjve, transmeton Telegrafi.

Në momentin që njëra prej tyre u afrua shumë te bregu, i gjithë grupi u mobilizuan për t’ju kundërvënë. Megjithëse ishin në territorin e tyre, gjallesat e njohura për rezistencë dhe ashpërsi, ikën të frikësuar në pjesën malore.

Videoja që mund të shihni më poshtë, tregon momentin e pazakontë që nuk është filmuar ndonjëherë më parë. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hyn në funksionim sistemi i informacionit për lëshimin e karbonit industrial

Hyn në funksionim sistemi i informacionit për lëshimin e karbonit industrial

Pas debatit të fortë me Antonelën, Big Mama lë shtëpinë e Big Brother VIP

Pas debatit të fortë me Antonelën, Big Mama lë shtëpinë e Big Brother VIP

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Hekurudhë me shpejtësi 600 km/h

Hekurudhë me shpejtësi 600 km/h

40-vjetori i krijimit të Zonës së Posaçme Ekonomike të Xiamen-it: Faza e re

40-vjetori i krijimit të Zonës së Posaçme Ekonomike të Xiamen-it: Faza e re

Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Pekini mirëpret sportistët të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Pekini mirëpret sportistët të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Ishin LIVE, gazetari godet me shpullë kolegun e tij (VIDEO)

Ishin LIVE, gazetari godet me shpullë kolegun e tij (VIDEO)

Publikohet libri  i bardhë mbi përparimin demokratik të Hong-Kongut sipas parimit “Një vend, dy sisteme”

Publikohet libri i bardhë mbi përparimin demokratik të Hong-Kongut sipas parimit “Një vend, dy sisteme”

Fifi dhe Graniti nisin një lidhje sekrete pas daljes nga shtëpia (Foto)

Fifi dhe Graniti nisin një lidhje sekrete pas daljes nga shtëpia (Foto)

Gjinekologu i rremë ‘gënjen’ dhjetra gra me ekzaminime vaginale në kamera online (Fotot)

Gjinekologu i rremë ‘gënjen’ dhjetra gra me ekzaminime vaginale në kamera online (Fotot)

Prodhimi i pambukut në rritje, në Xinjiang të Kinës

Prodhimi i pambukut në rritje, në Xinjiang të Kinës

10 golat më të mirë n’Champions, Messi i pari

10 golat më të mirë n’Champions, Messi i pari

Zbulohet një specie e re orkideje

Zbulohet një specie e re orkideje

Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

Mega projekti i devijimit të ujit. Përfitojnë 140 milionë njerëz

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë

PSG-ja e rigjen rrugën e fitores ndaj Monacos, por Messi dështon sërish të shënojë në ligë