Ja kush skuadër është kryesorja për të nënshkruar me Mandragoran

11.05.2020 08:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja kush skuadër është kryesorja për të nënshkruar me Mandragoran

Rolando Mandragora duket se do të largohet në fund të sezonit nga Udinese për të bërë hapin e madh në karrierë.

Mesfushori defensivë u transferua tek klubi friulan vitin e kaluar për 20 milionë euro nga Juventusi, por Zonja e Vjetër ka vendosur ta rikthejë atë.

Juventus ka klauzolë për riblerjen e lojtarit me shumën e njëjtë dhe ka vendosur ta paguaj atë duke rikthyer Mandragoran në Torino.

Rolando Mandragora. (Photo by Chris Ricco/Getty Images)

Corriere dello Sport raporton se Roma mbetet skuadra favorite për të nënshkruar me lojtarin, pasi drejtori sportiv i Giallorososve, Gianluca Petrachi ka një marrëveshje personale me të.

Juventusi ka kërkuar nga Roma ta përfshijë mesfushorin italian Bryan Cristante në ofertën për Mandragoran, por deri më tani Roma ka hezituar ta bëjë një gjë të tillë.

Gjithsesi në rast se Roma nuk e ofron Cristanten për shkëmbim me mesfushorin italian, atëherë Juve do të kërkojë 30 milionë euro për shitjen e 22 vjeçarit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Netanyahu: Izraeli në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të COVID-19

​Netanyahu: Izraeli në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të COVID-19

​Nagavci akuzon Qeverinë Hoti për dështim të menaxhimit me pandeminë COVID-19

​Nagavci akuzon Qeverinë Hoti për dështim të menaxhimit me pandeminë COVID-19

​PRAK: Menaxhimi i COVID-19, drejt humbjes së kontrollit

​PRAK: Menaxhimi i COVID-19, drejt humbjes së kontrollit

Deputeti i PDK-së kërkon gjendje të jashtëzakonshme: Masat e vendosura sot janë sipërfaqësore

Deputeti i PDK-së kërkon gjendje të jashtëzakonshme: Masat e vendosura sot janë sipërfaqësore

Qytetarët e quajnë të padrejtë propozim-aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit

Qytetarët e quajnë të padrejtë propozim-aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit

Qytetarët mirëpresin masat e reja kundër COVID-19

Qytetarët mirëpresin masat e reja kundër COVID-19

Trump për Coronavirusin: 99 për qind e rasteve në SHBA janë “të padëmshme”

Trump për Coronavirusin: 99 për qind e rasteve në SHBA janë “të padëmshme”

Reagon Zidane: “Jam lodhur duke dëgjuar se VAR po e ndihmon Realin”

Reagon Zidane: “Jam lodhur duke dëgjuar se VAR po e ndihmon Realin”

​Thaçi te familjet e Ymer dhe Skënder Alushanit: Lavdi e përjetshme gjakut të të rënëve

​Thaçi te familjet e Ymer dhe Skënder Alushanit: Lavdi e përjetshme gjakut të të rënëve

Zemaj: Bodigardët politikë po përpiqen ta dëmtojnë punën e mantel-bardhëve

Zemaj: Bodigardët politikë po përpiqen ta dëmtojnë punën e mantel-bardhëve

Për vdekjet në Infektivë, Hoti thotë se personeli ka bërë maksimumin

Për vdekjet në Infektivë, Hoti thotë se personeli ka bërë maksimumin

MSH-SHSKUK s’tregojnë sa pacientë vdiqën sot, kërkojnë përmbajtje nga konkludimet e parakohshme

MSH-SHSKUK s’tregojnë sa pacientë vdiqën sot, kërkojnë përmbajtje nga konkludimet e parakohshme

Një person nga Gjilani ka gjetur një granatë dore dhe një çantë të dyshimtë në kulmin e frigoriferit të depos

Një person nga Gjilani ka gjetur një granatë dore dhe një çantë të dyshimtë në kulmin e frigoriferit të depos

​Louvre hapet të hënën, priten deri në 10,000 vizitorë në ditë

​Louvre hapet të hënën, priten deri në 10,000 vizitorë në ditë

Sulmon fizikisht bashkëshorten pas një mosmarrëveshje për fëmijët

Sulmon fizikisht bashkëshorten pas një mosmarrëveshje për fëmijët

Vjedhin një lopë dhe një viç në Zubin Potok

Vjedhin një lopë dhe një viç në Zubin Potok