Ish-zëdhënësi i Qeverisë: Dasmat kosovare janë tubime neveritëse, vendimi për ndalimin e tyre nuk duhet të hiqe

E publikuar: 17/06/2020 10:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Ish-zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, kur ajo drejtohej nga Bajram Kosumi, Daut Dauti, ka reaguar mbi vendimin për ndalimin e dasmave në Kosovë, që ka ardhur si pasojë e Covid-19. Ai thotë se ky vendim duhet të mos shfuqizohet asnjëherë.

Sipas tij, dasmat në Kosovë nuk kanë qenë dasma, por tubime neveritëse.

Ky është reagimi i plotë i tij:

Dasma

Vendimi për ndalimin e dasmave nuk duhet të hiqet kurrë. Ky është vendimi më i mirë që ka marrë ndonjë qeveri deri sot.

Këto, edhe ashtu, nuk kanë qenë dasma. Kanë qenë tubime neveritëse me muzikë shurdhuese e çoroditëse ku njerëzit hanin ushqim të keq, pretendonin se argëtoheshin, dhe e reklamonin statusin e tyre të rrejshëm shoqëror duke e nënçmuar njëri tjetrin me veshje, sjellje, etj.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!