Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

10.12.2020 20:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Një grua që la punën e saj në sektorin bankar për t’u bërë modele ‘sexy’ në rrjetin OnlyFans thotë se karriera e saj e re “i shpëtoi jetën”.

Nicole Ippolito nga Miami në SHBA, thotë se profesioni i mëparshëm i saj e kishte lënë me sindormën e ankthit dhe pasigurisë.
Stresi që kishte pushtuar 26-vjeçaren e kishte bërë të tmerruar të dilte nga shtëpia.

Ajo tregon: “Kam vuajtur shumë. Kisha episode të rënda ankthi, aq shumë sa isha e tmerruar nga bota e jashtme. Kur isha duke bërë punën e vjetër, isha e tmerruar se do të humbisja gjithçka dhe do të përfundoja e pastrehë, ankthi ishte shumë i rëndë”.

“Qendrova brenda për gati dy vjet dhe nëse largohesha për pesë minuta nga shtëpia nisnin episodet e panikut. Kisha humbur dhe takimet me familjen apo me shoqërinë”.

Kur miqtë dhe familjarët e saj mësuan për problemet, i erdhën në ndihmë.

Nicole shton: “(Prindërit e mi) më caktuan takime me specialistë. Kisha një shoqe që kujdesej për mua dhe më kuptonte, sepse kishte pasur më parë të njëjtin problem”.

Dhe në fakt ishte ndryshimi i karrierës që bëri Nicole të mund të kontrollonte ankthin e saj.

Ajo kishte parë vajza të tjera që fitonin para duke u veshur me kostume ‘seksi’ në rrjetet online dhe mendoi të përfshihej.

“Më pëlqente stili i jetesës së vajzave që mund të blinin çfarë dëshironin. Ishte diçka që une mund ta bëja nga rehatia e shtëpisë”.
Ajo shton: “Kjo gjë nisi bashkë me situatën e koronavirusit. Vishem me fustane apo të brendshme me ngjyra, duke treguar format e mia, dhe funksionon.”

Nicole thotë se kjo nuk është vetem për të ardhurat financiare, por dhe ato psikologjike.

“Punoj nga shgtëpia ime dhe jam gjithmonë pranë maceve të mia, që janë kafshë terapie për ankthin tim. Më pëlqen shumë të kaloj kohë me to dhe ato me mua. Fansat e mi gjithashtu më bëjnë për të qeshur me komentet, ata kanë gjithmonë gjëra të këndshme për të thënë”.

/tch/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Pasi shpalli divorcin Bill Gates deklarohet: Ishte martesë pa dashuri

Pasi shpalli divorcin Bill Gates deklarohet: Ishte martesë pa dashuri

Liga Premier shet të drejtat televizive për 5.2 miliardë euro

Liga Premier shet të drejtat televizive për 5.2 miliardë euro

“Copën e bakllaves kam me hangër për ty”, Adelina rrënqeth me dedikimin për babain e ndjerë

“Copën e bakllaves kam me hangër për ty”, Adelina rrënqeth me dedikimin për babain e ndjerë

Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën