Interi u kërkon tifozëve të festojnë duke respektuar rregullat anti-Covid

07.05.2021 17:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Interi u kërkon tifozëve të festojnë duke respektuar rregullat anti-Covid

Tashmë kampioni i Serie A, Interi u ka kërkuar tifozëve që ta festojnë Scudetton me përgjegjësi dhe duke i respektuar të gjitha rregullat në fuqi për mbrojtjen ndaj pandemisë COVID-19.

Mbi 30 mijë tifozë festuan titullin të dielën në rrugët e Milanos duke krijuar polemika për thyerjen e rregullave ndaj koronavirusit, përcjell Gazeta Express.

Agjencia e lajmeve ANSA raporton që Inter u ka dërguar një letër tifozëve të tyre përpara ndeshjes kundër Sampdorias të shtunën, duke u kërkuar atyre të ndjekin rregullat.

“Interi fton tifozët të festojnë me përgjegjësi fitoren e Scudetto-s së 19-të, duke respektuar të gjitha dispozitat në fuqi për të luftuar pandeminë COVID-19,” t” – thuhej ndër të tjera në letër.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


ZYRTARE: Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

ZYRTARE: Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

​Putin dakordohet me Biden për rifillimin e bisedimeve mbi kontrollin e armëve

​Putin dakordohet me Biden për rifillimin e bisedimeve mbi kontrollin e armëve

Biden: Putin do t’i përmbahet paralajmërimeve, gjëja e fundit që ai do tani është një Luftë e Ftohtë

Biden: Putin do t’i përmbahet paralajmërimeve, gjëja e fundit që ai do tani është një Luftë e Ftohtë

Arrestohen dy persona të dyshuar për falsifikim të parasë – konfiskohen 100 mijë euro

Arrestohen dy persona të dyshuar për falsifikim të parasë – konfiskohen 100 mijë euro

Kosnett: Asociacioni duhet të formohet, historia s’ka filluar me Qeverinë Kurti

Kosnett: Asociacioni duhet të formohet, historia s’ka filluar me Qeverinë Kurti

Jennifer Lopez nënshkruan me Netflix për filmin “Atlas”

Jennifer Lopez nënshkruan me Netflix për filmin “Atlas”

​Koncept-dokumenti për vetingun në drejtësi finalizohen në muajin gusht

​Koncept-dokumenti për vetingun në drejtësi finalizohen në muajin gusht

Policia kufitare inicion dy raste për falsifikim të dokumenteve

Policia kufitare inicion dy raste për falsifikim të dokumenteve

Profesori amerikan: Pavarësia e Kosovës as që diskutohet në dialog, Serbia të marrë përgjegjësi për veprimet e saj

Profesori amerikan: Pavarësia e Kosovës as që diskutohet në dialog, Serbia të marrë përgjegjësi për veprimet e saj

Asnjë i vdekur dhe 15 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Asnjë i vdekur dhe 15 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Grenell: Biden shpërfill Kosovën dhe Serbinë

Grenell: Biden shpërfill Kosovën dhe Serbinë

4 miliardë euro humbje për 24 orë, reagon “Coca-Cola”: Të gjithë kanë të drejtë të pinë çfarë duan

4 miliardë euro humbje për 24 orë, reagon “Coca-Cola”: Të gjithë kanë të drejtë të pinë çfarë duan

Izet Sadiku jep dorëheqje nga detyra e u.d drejtorit të Klinikës Infektive

Izet Sadiku jep dorëheqje nga detyra e u.d drejtorit të Klinikës Infektive

Publikohet kalendari e Premierligës për edicionin 2021/22

Publikohet kalendari e Premierligës për edicionin 2021/22

Tre shtetas të Serbisë hyjnë ilegalisht në Kosovë, arrestohen nga policia

Tre shtetas të Serbisë hyjnë ilegalisht në Kosovë, arrestohen nga policia