Interi reagon zyrtarisht: Ajo çfarë ndodhi ndaj Juventusit u pa nga e gjithë bota, meritojmë më shumë respekt ne dhe tifozët tanë

30.04.2018 17:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Interi reagon zyrtarisht: Ajo çfarë ndodhi ndaj Juventusit u pa nga e gjithë bota, meritojmë më shumë respekt ne dhe tifozët tanë

Interi ka dal me deklaratë zyrtare për ndeshjen ndaj Juventusit në Derby d’Italia të zhvilluar të shtunën mbrema në Giuseppe Meazza.  

Drejtor ekzekutiv i Interit, Alessandro Antonello ka dal para mediave dhe ka treguar shqetësimet e tij dhe të klubit Nerazzurr në lidhje me episodet në ndeshjen ndaj Juventusit dhe gjykimin që la shumë polemika.

“Kanë ndodhur gjëra të pashpjegueshme dhe nuk jemi të acaruar, por jemi shumë të mërzitur. Interi meriton respekt dhe këtë respekt e meritojnë edhe tifozët tanë”, deklaroi fillimisht Antonello, përcjell SS.

Derbi ka krijuar shumë polemika (Getty Images)

“Ajo që ndodhi ishte në sytë e të gjithëve, ndeshja u ndoq nga 80 mijë persona në stadium dhe 700 milionë të tjerë përpara televizorit nga 170 vende të botës”.

“Sinqerisht gjykimi i Orsatos nuk ishte një reklamë e bukur për futbollin italian, madje ishte një reklamë shumë e shëmtuar”.

“Jemi krenarë për paraqitjen e futbollistëve tanë, pasi kanë vendosur dhe të gjithë pasionin e tyre në fushë edhe pse ishim në inferioritet numerik”.

“Publiku ka qenë gjithashtu i jashtëzakonshëm dhe na ka mbështetur nga fillimi deri në fund. Por, nuk e kuptoj sesi një arbitër mund të gjykojë me standarde të dyfishta”.

“Në futboll gjatë viteve të fundit kanë ndryshuar shumë gjëra, por ka edhe nga ato gjëra që nuk ndryshojnë asnjëherë. Ne pavarësisht gjithçkaje jemi krenarë për historinë e klubit tonë”, përfundoi drejtuesi i Interit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë