Inter 2-3 Juventus, notat e lojtarëve në derbin e Italisë

29.04.2018 06:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Inter 2-3 Juventus, notat e lojtarëve në derbin e Italisë

Juventusi ka arritur të fitojë në udhëtim te Interi me rezultat 2-3 në ndeshjen e njohur si Derby d’Italia.

Derbi i Italisë ka sjell shumë emocione, gola, kacafytje, episode të dyshimta dhe gjithçka tjetër në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të të Serie A.

Golat në këtë derbi u shënuan nga Mauro Icardi (52′) dhe Andrea Barzagli (OG,65′) për Interin, ndërsa për Juventusin shënuan Douglas Costa (13′), Milan Skriniar (OG, 87′) dhe Gonzalo Higuain (89′).

Lojtari më i vlerësuar i këtij derbi ishte kolumbiani Juan Cuadrado, i cili u vlerësua me notë 8.5.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mesfushorin e Interit, Matias Vecino, Barzagli, i cili pas të kuqit u notua me 4.9. /Telegrafi/

Inter:

Te Interi dështuan edhe Handanovic dhe D’Ambrosio

Juventus: 

Te Juventusi u dalluan edhe Costa dhe Higuaian

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shitjet e makinave  pritet të rriten me 6.2 për qind në vitin 2022

Shitjet e makinave pritet të rriten me 6.2 për qind në vitin 2022

Gjest i mrekullueshëm i Granit Xhakës për tifozin e përjetshëm të Arsenalit

Gjest i mrekullueshëm i Granit Xhakës për tifozin e përjetshëm të Arsenalit

Kina përcakton përparësitë për zhvillimin rural 2022

Kina përcakton përparësitë për zhvillimin rural 2022

Big Mama flet pas daljes nga Big Brother: Nuk jam penduar për ato që i thashë Antonelës, doja t’i tregoja ku e ka vendin

Big Mama flet pas daljes nga Big Brother: Nuk jam penduar për ato që i thashë Antonelës, doja t’i tregoja ku e ka vendin

Nis funksionimin parku eolik në lartësi të madhe në Tibet

Nis funksionimin parku eolik në lartësi të madhe në Tibet

Tjetër tragjedi në futboll, kapiteni i ekipit ndërron jetë në fushë

Tjetër tragjedi në futboll, kapiteni i ekipit ndërron jetë në fushë

Hyn në funksionim sistemi i informacionit për lëshimin e karbonit industrial

Hyn në funksionim sistemi i informacionit për lëshimin e karbonit industrial

Pas debatit të fortë me Antonelën, Big Mama lë shtëpinë e Big Brother VIP

Pas debatit të fortë me Antonelën, Big Mama lë shtëpinë e Big Brother VIP

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Hekurudhë me shpejtësi 600 km/h

Hekurudhë me shpejtësi 600 km/h

Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Pekini mirëpret sportistët të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Pekini mirëpret sportistët të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Ishin LIVE, gazetari godet me shpullë kolegun e tij (VIDEO)

Ishin LIVE, gazetari godet me shpullë kolegun e tij (VIDEO)

Publikohet libri  i bardhë mbi përparimin demokratik të Hong-Kongut sipas parimit “Një vend, dy sisteme”

Publikohet libri i bardhë mbi përparimin demokratik të Hong-Kongut sipas parimit “Një vend, dy sisteme”

Fifi dhe Graniti nisin një lidhje sekrete pas daljes nga shtëpia (Foto)

Fifi dhe Graniti nisin një lidhje sekrete pas daljes nga shtëpia (Foto)

Gjinekologu i rremë ‘gënjen’ dhjetra gra me ekzaminime vaginale në kamera online (Fotot)

Gjinekologu i rremë ‘gënjen’ dhjetra gra me ekzaminime vaginale në kamera online (Fotot)