Humbje e madhe për Universal

30.12.2019 21:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Humbje e madhe për Universal

Studio e filmave Universal do ketë humbje mbi 100 milionë dollarë pas dështimit të adaptimit muzikal ‘Cats’.’Cats’ u “fundos” në fund nga kritikat pas shfaqjes së filmit në kinema.Filmi i cili ishte adaptim i muzikalit ikonik teatreal nuk u prit mirë që nga dalja e traillerit në youtube.

Shumë njërëz dhe fansa shkruan se kjo ishte një ide e tmerrshme,pasi që studio vendosi të shëndrronte personazhet në krijesa hibride njërëz-mace dhe nuk ishte aspak e hijshme.

Losses: Deadline reports that if Cats doesn't reach at least $100 million worldwide ($40 million domestic, $60 million abroad), which appears unlikely after the first two weeks, it will lose at least $71 million

Pavarsishtë se filmi kishte një kast të shkëlqyeshëm aktorësh dhe vokalistësh ku perfshihen Jennifer Hudson,James Corden,Judi Dench,Idris Elba,Jason Derulo,Rebel Wilson dhe Taylor Swift asgjë se shpëtoi prej fundit.

Filmi pati një fitim të llahtarshem prej veten 6,6 milion dollarë ne javen e parë dhe vazhdon duke rën me një vlerë prej 4.8 milion dollarë në javen e dytë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Je bekimi më i madh i jetës time”- Nera ia uron ditëlindjen Sabri Fejzullahut

“Je bekimi më i madh i jetës time”- Nera ia uron ditëlindjen Sabri Fejzullahut

Lirohet nga paraburgimi Fjolla Morina

Lirohet nga paraburgimi Fjolla Morina

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Emina Çunmulaj bëhet nënë për herë të tretë, sjell në jetë një djalë

Emina Çunmulaj bëhet nënë për herë të tretë, sjell në jetë një djalë

Flet 21 vjeçarja nga Vitia që punon striptiste në Amerikë

Flet 21 vjeçarja nga Vitia që punon striptiste në Amerikë

Kosovari jep puthje dhe ledhatime në takimin e parë me Adën

Kosovari jep puthje dhe ledhatime në takimin e parë me Adën

“Nëse s’i plotësoja këtë kusht, Olsa pushohej nga puna”, Sindi ia nxerrë të palarat Olsës

“Nëse s’i plotësoja këtë kusht, Olsa pushohej nga puna”, Sindi ia nxerrë të palarat Olsës

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës

Tea publikon fotografinë e të dashurit misterioz në rrjete sociale

Tea publikon fotografinë e të dashurit misterioz në rrjete sociale

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19