Hovenier takohet me Konjufcën, në fokus sulmi terrorist në Banjskë

E publikuar: 27/09/2023 17:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier.

Në këtë takim ndër të tjera është biseduar për ngjarjet në veri të Kosovës, pas sulmit terrorist nga një grup kriminal serb, ku mbeti i vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, njofton kuvendi, përcjell KlanKosova.tv.

“Kryetari Konjufca e falënderoi ambasadorin Hovenier për përkrahjen dhe mbështetjen e gjithanshme që SHBA-të i kanë dhënë dhe vazhdojnë t’i japin Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.