Haziri zhvillon takim me aktorët e Teatrit të Gjilanit: Kalendari i shfaqjeve na ka bërë krenarë të gjithëve

15.10.2021 17:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri zhvillon takim me aktorët e Teatrit të Gjilanit: Kalendari i shfaqjeve na ka bërë krenarë të gjithëve

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar sot Teatrin e qytetit, ku është pritur nga drejtori Erson Zymberi dhe aktorët e ansamblit.
Haziri ka thënë se performanca e menaxhmetit dhe prodhimi i shfaqjeve i ka bërë krenarë gjilanasit.

“Një vizitë falënderimi për angazhimin e përbashkët e realizova sot në sektorin më të suksesshëm në Gjilan në tri vitet të fundit – Teatrin e Qytetit. Jam shumë i lumtur që e kemi zgjidhur problemin e kodit buxhetor për ansamblin e aktorëve të Teatrit të Qytetit dhe shembullin tonë e kanë ndjekur edhe komunat tjera. Teatri është pasqyra më e mirë e një qyteti dhe kalendari i shfaqjeve e performanca e menaxhmentit, na ka bërë krenarë të gjithëve. Ju falëmnderit shumë. Edhe në mandatin e ri, ky institucion do ta ketë përkrahjen e plotë”, ka thënë kryetari Haziri.

Falënderim për mbështetjen e madhe ndaj Teatrit të Gjilanit ka shprehur edhe drejtori, Erson Zymberi dhe kryetari i Sindikatës së teatrit të qytetit.

“Po të mos ishte autoriteti i kryetarit, Lutfi Haziri, nuk do të zgjidhej problemi i kodit buxhetor. Asnjë kryetar nuk ka bërë për teatrin sa z. Haziri, prandaj e falënderojmë shumë”, ka thënë kryetari i Sindikatës së teatrit të qytetit, Naser Zymberi.

#LDK160 #LDKGjilan

Zyra për Marrëdhënie me Publikun

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook