Haziri: Kurti bën një hap para e dy mbrapa në çdo lloj politike

23.12.2021 21:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri: Kurti bën një hap para e dy mbrapa në çdo lloj politike

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri ka kritikuar qeverinë e Kosovës, e cila sipas tij, pavarësisht paralajmërimit të krizës energjetike, s’përpiloi planin e duhur. Qytetarët e Kosovës në këto ditë të ftohta po përballen me reduktime të ashpra të energjisë elektrike.

“Unë sot jam i bindur që Lëvizja Vetëvendosje dhe qeveria është duke udhëhequr në politikën e një hapi pra e dy mbrapa. Z.Kurti e bën një hap para dhe mandej kthehet dy hapa prapa në çdo lloj politike”, tha Haziri.

“Hapi mbrapa është, le të themi në energji. Tash akuza për të kaluarën se është gjet diçka e cila ka shkaktuar këtë problem. Fakt është se e kaluara e afërt është stabiliteti në energji. Problemi me krize të energjisë elektrike s’mund të shitet për problemin e energjisë në Serbi që është sot”, theksoi Haziri për RTV Dukagjini.

“U paralajmëruar kriza e rrymës se do të ketë energji elektrike. Shtetet janë përgatit me plane rezervë dhe natyrisht edhe Kosova ka institucione”, shtoi ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zbulohen detaje nga biseda telefonike Johnson-Zelensky

Zbulohen detaje nga biseda telefonike Johnson-Zelensky

Lituania nga sot nuk importon më energji nga Rusia

Lituania nga sot nuk importon më energji nga Rusia

Aksident në magjistralen Suharekë-Prizren, tre persona të lënduar

Aksident në magjistralen Suharekë-Prizren, tre persona të lënduar

Kurti në World Affairs Forum: Kosova të bëhet pjesë e Programit Partneriteti për Paqe të NATO-s

Kurti në World Affairs Forum: Kosova të bëhet pjesë e Programit Partneriteti për Paqe të NATO-s

Zëdhënësi i Qeverisë: Kurtit i takojnë mëditje për udhëtime jashtë vendi, por ai nuk i pranon ato

Zëdhënësi i Qeverisë: Kurtit i takojnë mëditje për udhëtime jashtë vendi, por ai nuk i pranon ato

Vlera e Bitcoin-it bie për 50 për qind

Vlera e Bitcoin-it bie për 50 për qind

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Osmani

Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Osmani

Arrestohen dy persona në Vushtrri, ishin duke vjedhur vegla pune

Arrestohen dy persona në Vushtrri, ishin duke vjedhur vegla pune

“Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte ministër”, Kadrijaj reagon pas deklaratës skandaloze të Kurtit për Vuçiqin

“Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte ministër”, Kadrijaj reagon pas deklaratës skandaloze të Kurtit për Vuçiqin

Kosova ende pa kryeprokuror të shtetit

Kosova ende pa kryeprokuror të shtetit

Nagavci: Buxheti i këtij viti për arsim është 12% më i lartë sesa në vitin paraprak

Nagavci: Buxheti i këtij viti për arsim është 12% më i lartë sesa në vitin paraprak

Edita Tahiri: Kurti tash e zbuloi Amerikën!

Edita Tahiri: Kurti tash e zbuloi Amerikën!

Policia kap në flagrancë dy persona duke vjedhur në Vushtrri

Policia kap në flagrancë dy persona duke vjedhur në Vushtrri

Kryeministri Kurti vizitoi shkollën shqipe në Nju Jork

Kryeministri Kurti vizitoi shkollën shqipe në Nju Jork

Edhe tri shtete të tjera konfirmojnë linë e majmunit

Edhe tri shtete të tjera konfirmojnë linë e majmunit