Haradinaj: Presidentja Osmani është totalisht e kontrolluar nga Kurti

02.12.2021 22:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Presidentja Osmani është totalisht e kontrolluar nga Kurti

Haradinaj: Presidentja Osmani është totalisht e kontrolluar nga Kurti

I pari i AAK’së, Ramush Haradinaj e ka kritikuar presidenten e vendit, Vjosa Osmani. Thotë se vlerësimet ndërkombëtare thonë se ajo është ‘inekzistente’ në tema të rëndësishme. Thotë se Osmani është dashur ta kundërshtonte Kurtin sa i përket projektit të gazit amerikan.

Komentet Haradinaj i bëri në emisionin Pressing në T7.
Jo vetëm Kurti, as presidentja nuk e ka një status të respektuar. Ishte në Amerikë në njëfarë shëtitje. Presidente e vendit e me të prit niveli i tretë në Departament të Shtetit, nuk ishte ndonjë status. Ishte një shkuarje për qejf”, tha Haradinaj.

‘Mendoj se është në shërbim të kryeministrit zonja Osmani total. Pra nuk po arrin me dalë prej obligimit. I ndjen ndoshta obligim moral a ku e di unë, por s’po del jashtë … Ajo mundet me i ndihmuar Kurtit. Është dashur të dalë pro projektit të gazit. Ndoshta ishin hidhëruar ndërmjet njëri-tjetrit për një javë por i kishte ndihmuar Kosovës dhe kryeministrit”, shtoi ai.

“Çdo vlerësim i jashtëm është që presidentja është inekzistente në tema të rëndësishme në Kosovë. E ka një vend ceremonial por vendimet i merr Kurti. S’kemi parë qëndrim të saj që e sfidon Kurtin”, theksoi Haradinaj.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj: Presidentja Osmani është totalisht e kontrolluar nga Kurti

Haradinaj: Presidentja Osmani është totalisht e kontrolluar nga Kurti

Selimi për Manastirin e Deçanit: Të çohet në Gjykata Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut

Selimi për Manastirin e Deçanit: Të çohet në Gjykata Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut

Mustafa: VV-ja u ndëshkua në zgjedhjet lokale, qytetarët u frikësuan se mund të vijë te një qeverisje arbitrare

Mustafa: VV-ja u ndëshkua në zgjedhjet lokale, qytetarët u frikësuan se mund të vijë te një qeverisje arbitrare

Kurti mirëpret emërimin e Stuart Peach si Emisar Special të Britanisë për Ballkanin Perëndimor

Kurti mirëpret emërimin e Stuart Peach si Emisar Special të Britanisë për Ballkanin Perëndimor

Ministria e Jashmte i ndaloi vizitën Petkoviqit për sot dhe nesër

Ministria e Jashmte i ndaloi vizitën Petkoviqit për sot dhe nesër

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Tre skenarët e mundshëm për origjinën e variantit Omicron

Tre skenarët e mundshëm për origjinën e variantit Omicron

Serbia voton për ndryshime kushtetuese

Serbia voton për ndryshime kushtetuese

Policia e Ferizajt për një muaj shqiptoi mbi 4 mijë gjoba në trafik

Policia e Ferizajt për një muaj shqiptoi mbi 4 mijë gjoba në trafik

Serbia voton për ndryshime kushtetuese

Serbia voton për ndryshime kushtetuese

Sektori i tregtisë me numrin më të madh të të punësuarve në Kosovë

Sektori i tregtisë me numrin më të madh të të punësuarve në Kosovë

Kllokoqi letër Kurtit: Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë

Kllokoqi letër Kurtit: Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë

Pacolli: Rugova i dha gjithçka Kosovës dhe vuri themelet e shtetësisë

Pacolli: Rugova i dha gjithçka Kosovës dhe vuri themelet e shtetësisë

AGK dënon gjuhën linçuese të grupit “Me kryeministrin” ndaj gazetarëve

AGK dënon gjuhën linçuese të grupit “Me kryeministrin” ndaj gazetarëve

Apeli vërteton dënimin ndaj dy të akuzuarve për krime të luftës

Apeli vërteton dënimin ndaj dy të akuzuarve për krime të luftës

Ministri në largim i Gjermanisë bën thirrje për izolim të të pavaksinuarve

Ministri në largim i Gjermanisë bën thirrje për izolim të të pavaksinuarve