Haradinaj për Vitinë: Duket që shkëlqimi i shokut Zylo shumë shpejtë është në rënie

14.09.2021 22:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj për Vitinë: Duket që shkëlqimi i shokut Zylo shumë shpejtë është në rënie

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, tha se garës për të parin e kryeqytetit i ka hyrë me qëllimin që të fitojë, duke shtuar se ai megjithatë është i gatshëm që të bashkëpunojë me të gjitha subjektet.

Haradinaj në Rubikon në Klan Kosova i cilësoi si mashtrues publik të gjithë ata që flasin për vija të kuqe.

“Kushdo që flet për vija të kuqe mendoj që është mashtrues publik. Në këto rrethana edhe publikisht them mos e mashtroni popullin, sepse në fund të ditës të gjithë po ulen bashkë dhe po punojnë. Natyrisht se ka preferenca, është logjike që e preferojmë dikë më shumë se tjetrin, qëllimi im është të jem kryetar komune. Me të gjithë kisha punu, nuk kam asnjë problem, personalisht përveç Uran Ismailit shumicën nuk i njoh. Përparim Ramën nuk e kam takuar fare”, tha Haradinaj.

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës u shpreh i gatshëm që të marrë pjesë në debat televiziv me kandidatët tjerë për kryeqytetin, ndërsa i ftoi qytetarët që të mos votojnë kandidatë të cilët nuk janë të gatshëm të dalin në debate.

“Mendoj se një thirrje publike që duhet me ia bë qytetarëve të Prishtinës është që mos e votoni dikë i cili nuk përballet në debat se nuk e meriton. Personalisht si qytetar që jetoj në Prishtinë tash e 20 vite nuk e kisha votu dikë që u ikë përgjigjeve dhe ballafaqimit, sepse i bije që po fsheh diçka, ose që nuk ke aftësi”, tha Haradinaj.

Haradinaj foli për edhe kundërkandidatin e tij nga Lëvizja Vetëvendosje, Arben Vitia, për të cilin tha se do të ndëshkohet nga qytetarët për shkak të keq menaxhimit të situatës me pandeminë.

“Shumë pak e mbaj mend (Arben Vitinë) në 50 ditëshin e qeverisë së parë, kur kam qenë shef i Grupit Parlamentar nuk kemi pasur keqkuptime ose konflikte, në atë 50 ditësh prej një njeriu anonim u shpërfaq në hero, duket që shkëlqimi i shokut Zylo shumë shpejtë është në rënie, por rënia është shumë më e shpejtë se ngritja, sidomos situata me pandeminë, rastet e vdekjeve, situata jashtë kontrollit, situata me vaksinat, nuk ia falë qytetari”, tha Haradinaj.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkoj mbështetjen tuaj për një Gjilan për të gjithë!

Kërkoj mbështetjen tuaj për një Gjilan për të gjithë!

Abazoviq për “Ballkanin e Hapur”: Na duhet një nismë rajonale e cila do të jetë funksionale

Abazoviq për “Ballkanin e Hapur”: Na duhet një nismë rajonale e cila do të jetë funksionale

Escobari përsërit mbështetjen e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi

Escobari përsërit mbështetjen e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi

Ish-këshilltari i Kurtit: U bëj thirrje qytetarëve të Mitrovicës të mos e votojnë një analfabet si Agim Bahtiri

Ish-këshilltari i Kurtit: U bëj thirrje qytetarëve të Mitrovicës të mos e votojnë një analfabet si Agim Bahtiri

Kosova bëhet gati edhe për dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19

Kosova bëhet gati edhe për dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19

Fjalimi përmbyllës i kryetarit Alban Hyseni:

Fjalimi përmbyllës i kryetarit Alban Hyseni:

Uran Ismaili: Me mua kryetar, drejtorët në Komunën e Prishtinës, nuk do të jenë partiak

Uran Ismaili: Me mua kryetar, drejtorët në Komunën e Prishtinës, nuk do të jenë partiak

Osmani përplaset me ministrin serb në Këshill të Sigurimit: Serbia ende fle në varreza masive

Osmani përplaset me ministrin serb në Këshill të Sigurimit: Serbia ende fle në varreza masive

Vendos Qeveria, hiqet ora policore për zyrtarët në zgjedhje

Vendos Qeveria, hiqet ora policore për zyrtarët në zgjedhje

Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Osmani e fton Selakoviqin të kërkojë falje për masakrat në Kosovë

Osmani e fton Selakoviqin të kërkojë falje për masakrat në Kosovë

A kreu Ministri Rakiq vepër penale me deklaratën për “Natën e Kristaltë në Veri”, flet ish-kryetari i Gjykatës Supreme

A kreu Ministri Rakiq vepër penale me deklaratën për “Natën e Kristaltë në Veri”, flet ish-kryetari i Gjykatës Supreme

Lutfi Haziri, para 23 vitesh ishte arrestuar nga Serbia nën akuzën për terrorizëm

Lutfi Haziri, para 23 vitesh ishte arrestuar nga Serbia nën akuzën për terrorizëm

Përfaqësuesi i SHBA-së në OKB: Të përmbyllet misioni i UNMIK-ut, dialogu të përfundojë me njohje reciproke

Përfaqësuesi i SHBA-së në OKB: Të përmbyllet misioni i UNMIK-ut, dialogu të përfundojë me njohje reciproke

Osmani në KS të OKB-së: 22 vite më parë ju kam përcjellë në TV si refugjate e ikur nga ushtria e Serbisë, sot si Presidente e Kosovës

Osmani në KS të OKB-së: 22 vite më parë ju kam përcjellë në TV si refugjate e ikur nga ushtria e Serbisë, sot si Presidente e Kosovës

Gjykata jep detaje për lirimin e Enver Sekiraqës në arrest shtëpiak

Gjykata jep detaje për lirimin e Enver Sekiraqës në arrest shtëpiak