Haradinaj: LDK-ja e PDK-ja s’kanë kauza, befasi në zgjedhje do të jenë AAK-ja dhe LVV-ja

24.12.2020 22:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: LDK-ja e PDK-ja s’kanë kauza, befasi në zgjedhje do të jenë AAK-ja dhe LVV-ja

Shefi i deputetëve të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se partia e tij është në avantazh në zgjedhjet e ardhshme karshi LDK-së dhe PDK-së.

Sipas tij, këto dy parti e kanë problem që të krijojnë kauza dhe të dalin të kërkojnë votë te qytetarët.

Ai këtë e ka lidhur edhe me mungesën e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, gjë që sipas tij, do ndikoj të votuesit e PDK-së në radhë të parë.

“Prandaj, befasi në këto zgjedhje do të jenë AAK-ja dhe Vetëvendosje”, ka thënë Haradinaj.

Ai tutje ka thënë se duke qenë në Hagë, Thaçi dhe Veseli kanë nevojë për një president të fuqishëm, që në këtë rast është Ramush Haradinaj si kandidat.

“Pra, ne jemi besnik të Thaçit dhe Veseli, sepse vet jemi ballafaquar me drejtësinë ndërkombëtare dhe kemi dalë triumfues. Në këto rrethana të tilla e shoh problem ta shohim një lidership në PDK dhe LDK. E shohim se LDK-ja ende nuk ka as kandidat për kryeministër, prandaj nuk kanë as kauzë”, ka thënë ai në RTK.

Sipas tij, vijat e kuqe kanë qenë kryesisht gjatë fushatave elektorale. “E kemi Vjosa Osmanin se të gjithë karrierën e ka ndërtuar duke e sulmuar Thaçin. Rezultati do të jetë ai që dëshmon se kush me kë do të qeverisë”, ka thënë Haradinaj.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shkupi me shpresa të zbehura për bisedimet me BE-në

Shkupi me shpresa të zbehura për bisedimet me BE-në

Gazetarja e Al Jazeera thotë se Izraeli do ta bombradojë brenda pak minutash ndërtesën e televizionit

Gazetarja e Al Jazeera thotë se Izraeli do ta bombradojë brenda pak minutash ndërtesën e televizionit

Bie në 291 numri i pacientëve në Kosovë që po trajtohen për COVID-19

Bie në 291 numri i pacientëve në Kosovë që po trajtohen për COVID-19

Vuçiq: Ndryshimi i kufijve është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

Vuçiq: Ndryshimi i kufijve është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

Kompanitë prodhuese ia mësyjnë ShBA-së, Dogana mbledh mbi 412 milionë euro këtë vit

Kompanitë prodhuese ia mësyjnë ShBA-së, Dogana mbledh mbi 412 milionë euro këtë vit

Reagojnë Emiratet e Bashkuara Arabe për konfliktin mes Izraelit dhe Palestinës

Reagojnë Emiratet e Bashkuara Arabe për konfliktin mes Izraelit dhe Palestinës

Mërgimtarët nisin të kthehen në shtetet ku jetojnë, krijohen kolona në kufi

Mërgimtarët nisin të kthehen në shtetet ku jetojnë, krijohen kolona në kufi

Akademiku Mehmet Kraja: Asociacioni nuk është në përputhje me kushtetutën, nuk është as marrëveshje ndërkombëtare

Akademiku Mehmet Kraja: Asociacioni nuk është në përputhje me kushtetutën, nuk është as marrëveshje ndërkombëtare

Vuçiq: Nuk na duhet konflikt i ngrirë me Kosovën, ato përfundojnë me qindra e mijëra vdekur

Vuçiq: Nuk na duhet konflikt i ngrirë me Kosovën, ato përfundojnë me qindra e mijëra vdekur

Holanda kundër liberalizimit të vizave: Kosova ka probleme me korrupsion dhe krim të organizuar

Holanda kundër liberalizimit të vizave: Kosova ka probleme me korrupsion dhe krim të organizuar

“Liria jonë është e paplotë pa lirinë e Palestinës” — Flet autori i pankartës, tregon arsyet pse shkroi parullën

“Liria jonë është e paplotë pa lirinë e Palestinës” — Flet autori i pankartës, tregon arsyet pse shkroi parullën

Shërbimet elektronike pak të shfrytëzuara në Maqedoni të V.  

Shërbimet elektronike pak të shfrytëzuara në Maqedoni të V.  

Ish-zëvendësministri i VV-së kritikon Arben Vitinë për mungesë komunikimi

Ish-zëvendësministri i VV-së kritikon Arben Vitinë për mungesë komunikimi

Dy të vdekur dhe 49 raste të reja me Coronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Dy të vdekur dhe 49 raste të reja me Coronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Armend Zemaj reagon: Qeveria ka rrezikuar sot jetën e qytetarëve, ftoj organet hetimore të merren me ngjarjen

Armend Zemaj reagon: Qeveria ka rrezikuar sot jetën e qytetarëve, ftoj organet hetimore të merren me ngjarjen

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së