Haradinaj ka tri shtëpi, një vilë e një Cadillac, por e merr edhe pensionin e veteranit

E publikuar: 05/05/2023 23:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, gëzon pasuri të madhe, jo vetëm në të holla.

Kjo shihet në deklarimin e tij tashmë të publikuar nga Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit.

I pari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i ka tri shtëpi në emër të tij dhe një villë në bashkëpronësi.

Veç kësaj, ai ka edhe 2700 euro në vit nga paga e veteranit si dhe mbi 18 mijë nga Kuvendi i Republikës.

Haradinaj ka shkruar që nget një veturë Cadillac në vlerë 19 mijë euro.

Më poshtë pasuria e paluajtshme e tij, kurse KËTU gjeni deklarimin e plotë.