Haradinaj: Gjenocidi në Srebrenicë mbetet njollë e pashlyer derisa nuk vendoset drejtësia

E publikuar: 11/07/2022 12:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar gjenocidin në Srebrenicë, që ka ndodhur 27 vjet më parë.

Ai në një postim në Facebook, ka thënë se bashkëndjen me popullin e Bosnjës dhe se e kupton dhimbjen e tyre.
“Gjenocidi në Srebrenicë dhe vrasjet tjera masive në Ballkan, të kryera nga regjimi i Millosheviqit, mbeten njolla të pa shlyera në ndërgjegjen e njerëzimit, derisa nuk vendoset drejtësia”, ka shkruar ai.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!