Haradinaj: “10 vjet ma kanë nxi ymrin me akuza për haraç e kazino, e tash s’po e hap gojën askush”

21.04.2021 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: “10 vjet ma kanë nxi ymrin me akuza për haraç e kazino, e tash s’po e hap gojën askush”

Kandidati i AAK-së për postin e të parit të kryeqytetit, Daut Haradinaj, ka deklaruar se garës nuk i ka hyrë për të bërë karrierë personale, sepse siç u shpreh, i janë ofruar pozita të mjaftueshme ku do të ishte shumë komod, por që i ka hedhur poshtë.

Në emisionin Rubikon të Klan Kosovës ai mes tjerash tha se nuk do të kritikojë qeverisje të kaluara, por që me udhëheqjen e tij do të sjellë disiplinë në punë, shpejtësi dhe jo burokraci.

“Nuk do të teprojë buxheti, nuk do të ketë diskriminim të lagjeve. Mbi 55 përqind e Prishtinës nuk ka ndriçim publik. Gjysmën e fshatrave e kemi pa ujë, gjysmën e lagjeve të Prishtinës pa sistem të kanalizimit, etj.”

“I besoj vetes. Nuk kam bërë gabime, s’kam punuar asnjëherë me buxhet te shtetit, kam qenë deputet e kam pasur rrogë”.

Ai po ashtu paralajmëroi të gjithë ata që do mundohen t’ia njollosin emrin, duke thënë se më nuk do të heshtë dhe se do t’ua kthejë trefish.

“Sulmet që më janë bë për një kohë të gjatë për haraç, kazino e objektin Pandora, tash s’po e hap askush gojën. Gati 15 deputetë banojnë në atë objekt dhe shkoni e shikoni kush ka aksione. 10 vjet ma kanë nxi ymrin e jetën duke më akuzuar. Gojëdhënat negative kane rënë poshtë se Kosova është vend i vogël dhe tash nuk e kursej askënd, për çdo kritikë ia kthej tre herë më ashpër dhe kom me ia qit me emër secilit sa prona i ka”, deklaroi Haradinaj.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Cufaj nuk e prishë “terezinë”, refuzon të flasë për mërgimtarët që u nisën nga Frankfurti: Provo telefonoje ambasadorin gjerman, a ta hapë telefonin ai

Cufaj nuk e prishë “terezinë”, refuzon të flasë për mërgimtarët që u nisën nga Frankfurti: Provo telefonoje ambasadorin gjerman, a ta hapë telefonin ai

Deputetja kosovare në parlamentin kroat: Kroacia është me mendje e me zemër afër familjeve dhe institucioneve të Kosovës

Deputetja kosovare në parlamentin kroat: Kroacia është me mendje e me zemër afër familjeve dhe institucioneve të Kosovës

Kryeministri i Kroacisë telefon Albin Kurtin, e siguron se po merren të gjitha masat për t’i shpëtuar të lënduarit

Kryeministri i Kroacisë telefon Albin Kurtin, e siguron se po merren të gjitha masat për t’i shpëtuar të lënduarit

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Pamje nga vendi ku ndodhi aksidenti në Kroaci (Video)

Pamje nga vendi ku ndodhi aksidenti në Kroaci (Video)

Rama për aksidentin tragjik me 10 viktima: Çfarë fatkeqësie pikëlluese

Rama për aksidentin tragjik me 10 viktima: Çfarë fatkeqësie pikëlluese

Ministri kroat i Shëndetësisë: 15 persona janë lënduar rëndë, përfshirë një vajzë të mitur

Ministri kroat i Shëndetësisë: 15 persona janë lënduar rëndë, përfshirë një vajzë të mitur

Abdixhiku për aksidentin në Kroaci: Ditë e rëndë për Kosovën

Abdixhiku për aksidentin në Kroaci: Ditë e rëndë për Kosovën

Krasniqi: Me trishtim mora lajmin e rëndë për aksidentin tragjik në Kroaci

Krasniqi: Me trishtim mora lajmin e rëndë për aksidentin tragjik në Kroaci

Media kroate tregon shkakun e aksidentit, thotë se njëri nga shoferët vdiq

Media kroate tregon shkakun e aksidentit, thotë se njëri nga shoferët vdiq

Aksidenti në Kroaci, reagon kryekuvendari i Kosovës

Aksidenti në Kroaci, reagon kryekuvendari i Kosovës

Aksidenti në Kroaci – Osmani: Shteti i Kosovës do të jetë në krah të familjeve të atyre që humbën jetën

Aksidenti në Kroaci – Osmani: Shteti i Kosovës do të jetë në krah të familjeve të atyre që humbën jetën

Aksidenti në Kroaci, Kurti: Me ankth e shpresë jemi pranë qytetarëve tanë

Aksidenti në Kroaci, Kurti: Me ankth e shpresë jemi pranë qytetarëve tanë

Ministri kroat Radman telefonon ministren Gërvalla për ta informuar për aksidentin tragjik

Ministri kroat Radman telefonon ministren Gërvalla për ta informuar për aksidentin tragjik

Raportohet se rreth 20 persona mbetën të bllokuar brenda autobusit që u aksidentua tragjikisht në Kroaci

Raportohet se rreth 20 persona mbetën të bllokuar brenda autobusit që u aksidentua tragjikisht në Kroaci

Kryeministri i Kroacisë reagon pas aksidentit tragjik të autobusit kosovar

Kryeministri i Kroacisë reagon pas aksidentit tragjik të autobusit kosovar