Hamza i kundërpërgjigjet Bahtirit për akuzat ndaj PDK-së: Nëse e fsheh krimin, atëherë je pjesëmarrës në të (Video)

17.09.2021 00:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hamza i kundërpërgjigjet Bahtirit për akuzat ndaj PDK-së: Nëse e fsheh krimin, atëherë je pjesëmarrës në të (Video)

Sipas Bahtirit, çdo gjë e keqe që i ka ndodhur Mitrovicës para se ai ta marrë pushtetin, ka ardhur nga PDK-ja.

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza i është kundërpërgjigjur deklaratave të kandidatit të LV-së, Agim Bahtiri në emisionin “Context” në ATV.

Sipas Bahtirit, çdo gjë e keqe që i ka ndodhur Mitrovicës para se ai ta marrë pushtetin, ka ardhur nga PDK-ja.

“PDK ka bërë një punë të tmerrshme në Mitrovicë jo vetëm se i ka shpërngulë 15 mijë qytetarë nga pjesa e Veriut por edhe këta që ishin në pjesën e jugut ishte vështirë të jetohej (…) Secili që e kritikonte një zë kundër ose përfundonte në spital ose në arkivol,”- u shpreh Bahtiri në ATV.

Kjo deklaratë, bëri që Hamza t’i kërkojë Bahtirit përgjegjësi për kohën sa ka qeverisur vet ai me Mitrovicën, gjersa shtoi se nëse ky i fundit ka ndonjë informacion konkret, atëherë duhet t’i drejtohet organeve kompetente.

“Nëse ka pasur grupe kriminale, nëse ka kriminel, kriminelët kanë emër dhe mbiemër. Nëse e fsheh krimin, atëherë je pjesëmarrës në krim. Duhet ta denoncojë krimin, nëse dikush ka përfundu në arkivol, ka emër e mbiemër. Unë besoj në organet e drejtësisë. Për konsum politik dhe fushatë zgjedhore janë çështjet tjera,” – u shpreh Hamza./ATVLIVE/

Për më shumë ndiqni videon e plotë:

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këshilltari i Presidentes tregon se për çfarë do të flasë Osmani në Këshill të Sigurimit

Këshilltari i Presidentes tregon se për çfarë do të flasë Osmani në Këshill të Sigurimit

Blinken vlerëson perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor

Blinken vlerëson perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor

Në Serbi, Christopher Hill cilësohet si diplomat me “duar të fuqishme”

Në Serbi, Christopher Hill cilësohet si diplomat me “duar të fuqishme”

Bekim Haxhiu: Përjashtimi nga PDK-ja, nderi më i madh që mund të ma bëjnë

Bekim Haxhiu: Përjashtimi nga PDK-ja, nderi më i madh që mund të ma bëjnë

Prodhuesit vendorë paralajmërojnë ngritje të çmimeve deri në 40%

Prodhuesit vendorë paralajmërojnë ngritje të çmimeve deri në 40%

Nacionalistët serbë u nisen për në Kosovë por u detyruan të kthehen prapa, nuk kishin test PCR

Nacionalistët serbë u nisen për në Kosovë por u detyruan të kthehen prapa, nuk kishin test PCR

Kështu e arsyetoi sot Kurti mos-shkarkimin e Goran Rakiqit

Kështu e arsyetoi sot Kurti mos-shkarkimin e Goran Rakiqit

Kurti nuk do ta shkarkojë Rakiqin

Kurti nuk do ta shkarkojë Rakiqin

Punime në rrjet, këto vende nesër mbesin pa rrymë

Punime në rrjet, këto vende nesër mbesin pa rrymë

Mos ia mësyni Kosovës me vetëm një dozë të vaksinës, MSH del me njoftim

Mos ia mësyni Kosovës me vetëm një dozë të vaksinës, MSH del me njoftim

Sekretari amerikan: Do të punojmë për forcimin e partneritetit me Serbinë

Sekretari amerikan: Do të punojmë për forcimin e partneritetit me Serbinë

Ministri Mehaj mbështetet fuqishëm nga autoritetet e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së

Ministri Mehaj mbështetet fuqishëm nga autoritetet e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së

Kapen 15.000 mijë litra alkool i prodhuar ilegalisht në Gjakovë

Kapen 15.000 mijë litra alkool i prodhuar ilegalisht në Gjakovë

KS i OKB-së mban nesër sesionin e rregullt për Kosovën

KS i OKB-së mban nesër sesionin e rregullt për Kosovën

Bie numri i të vaksinuarve, vetëm 7 mijë e 154 doza u dhanë

Bie numri i të vaksinuarve, vetëm 7 mijë e 154 doza u dhanë

Rasti i polices nga Gjilani që vrau familjarët e më pas veten, çka deklaroi në Gjykatë dëshmitari

Rasti i polices nga Gjilani që vrau familjarët e më pas veten, çka deklaroi në Gjykatë dëshmitari