Hajdari: Na shpëton puna e punëtorëve dhe jo kapitali i milionerëve

01.05.2020 15:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hajdari: Na shpëton puna e punëtorëve dhe jo kapitali i milionerëve

Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS),Rozeta Hajdari, uron Ditën Ndërkombëtare të Punëtorve, duke thënë se puëntorët janë aseti kryesor i shoqërisë në vend, njofton Klan Kosova.

Ajo në në konferencë për media deklaroi se si ministri i kanë dy barra atë të trashëgimisë dhe gjendjes aktuale.

“Lidhur me trashëgimin i kemi trashëguar shumë probleme nga e kaluara si numrin e të punësuarëve, mungesën e sigurisë në punë, kushtet e vështira dhe cënimin e të drejtave të punëtorëve”.

“Ndërsa me gjendjen aktuale me pandeminë Covid-19 jemi duke u përballur me situatën më të vështirë që nga paslufta. E kuptojmë se puna është shpëtim për shoqërinë tonë, në këtë kohë të pandemisë puna e punëtorit është kryesore”.

“Resursi njeri dhe punëtori shërbejnë në funskionimin e mirë të institucioneve shtetërore, mirëfunksuinimin e furnizimit me shërbime esenciale edhe gjatë pandemisë pra na shpëton puna e punëtorëve”.

“Me pandeminë mund të them se jemi duke u përballur me situatën më të vështirë ekonomike që nga koha e pasluftës. Përkushtimi i punëtorëve të dashur dhe të nderuar na shpëton, nuk na shpëton kapitali i milionerëve”, ka thënë Hajdari gjatë konferëncës për media.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


SHBA-ja evakuon një oficer të CIA-s nga Serbia, kjo është arsyeja

SHBA-ja evakuon një oficer të CIA-s nga Serbia, kjo është arsyeja

Bekim Jashari tregon nëse ka marrëveshje me VV’në për zgjedhjet në Skenderaj

Bekim Jashari tregon nëse ka marrëveshje me VV’në për zgjedhjet në Skenderaj

LDK e Gjilanit pushton terrenin, përkrahje masive për Lutfi Hazirin nga Baja e Dheu i Bardhë

LDK e Gjilanit pushton terrenin, përkrahje masive për Lutfi Hazirin nga Baja e Dheu i Bardhë

Haradinaj: Besnik Bislimi është njeri me behane, i retardum, ka probleme mendore

Haradinaj: Besnik Bislimi është njeri me behane, i retardum, ka probleme mendore

Anketë: 42.5% e serbëve mendojnë se ende nuk e kanë humbur Kosovën

Anketë: 42.5% e serbëve mendojnë se ende nuk e kanë humbur Kosovën

Haradinaj në Kryeministri i nervozuar: I thashë tregoni hajnit tuaj që kur i fton njerëzit duhet me i pritë

Haradinaj në Kryeministri i nervozuar: I thashë tregoni hajnit tuaj që kur i fton njerëzit duhet me i pritë

​Parashikimi i motit për dy ditën në vijim

​Parashikimi i motit për dy ditën në vijim

Lista Serbe e refuzon propozimin e KFOR-it që të qëndrojë në fuqi masa e reciprocitetit të targave

Lista Serbe e refuzon propozimin e KFOR-it që të qëndrojë në fuqi masa e reciprocitetit të targave

Akademikja greke: 8000 shtëpi kishte Athina në vitin 1831, shumica shqiptare (video)

Akademikja greke: 8000 shtëpi kishte Athina në vitin 1831, shumica shqiptare (video)

Fadil Nura shpalos platformën për fitore në Skenderaj: Vota juaj për mua, votë për vlerat e UÇK-së dhe Skenderaj të zhvilluar (VIDEO)

Fadil Nura shpalos platformën për fitore në Skenderaj: Vota juaj për mua, votë për vlerat e UÇK-së dhe Skenderaj të zhvilluar (VIDEO)

I amerikane thotë se për ta sovraniteti i Kosovës është i pacenueshëm

I amerikane thotë se për ta sovraniteti i Kosovës është i pacenueshëm

Kandidati i AKR-së zotohet t’i përkrah bizneset: Teknologjia është e ardhmja

Kandidati i AKR-së zotohet t’i përkrah bizneset: Teknologjia është e ardhmja

Kurti takohet me Shefin e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve nga BE, flasin për procesin zgjedhor

Kurti takohet me Shefin e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve nga BE, flasin për procesin zgjedhor

Daut Haradinaj: Kurti e ka përkrahjen time për vendosjen e reciprocitetit

Daut Haradinaj: Kurti e ka përkrahjen time për vendosjen e reciprocitetit

Osmani në takim me ambasadorin gjerman: Me veprime nxitëse, Serbia po tenton ta destabilizojë veriun e vendit

Osmani në takim me ambasadorin gjerman: Me veprime nxitëse, Serbia po tenton ta destabilizojë veriun e vendit

Ursula von der Leyen nesër do të takohet me Osmanin dhe Kurtin

Ursula von der Leyen nesër do të takohet me Osmanin dhe Kurtin