“Gjurmë Shqiptare” – Bilbilenjtë, ‘‘Robin Hood-ët’’ shqiptarë (Video)

E publikuar: 19/02/2017 02:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një dokumentar në zbulim të një çete të veçantë të mitizuar nga banoret e krahinës së Labërisë.

Çfarë përfaqësonin Bilbilenjtë dhe pse u bënë pjesë e historisë dhe folklorit të saj? Cila është lidhja e banorëve dhe përse ata nuk lejojnë asnjë lloj sulmi ndaj këtyre luftëtarëve?

Një dokumentar i përgatitur nga gazetari Marin Mema.

/ Top Channel